Alain Delon (82) shrnuje svůj život a kariéru.

V rozhovoru zveřejněném ve čtvrtek 11. ledna ve francouzském časopise Paris Match shrnuje 82letý Alain Delon svůj život a kariéru. Bývalý společník bývalé prezidentky Valerie Trierweilerové, který s hercem hovořil, nazval schůzku „Já, Delon: Rozhovor mého života“.

Rozhovor byl publikován ve zvláštním čísle věnovaném 60. výročí kariéry velkého umělce. Delon připomíná svůj život, role, přátele a rodinu a vysvětluje své odmítnutí dnešní reality: „Život mi nedává nic víc. Všechno jsem viděl, všechno jsem zažil. Ale co je nejdůležitější, nenávidím tuto éru a je mi z toho špatně. “

„Nesnáším ty lidi. Všechno je falešné, všechno je falešné. Respekt již neexistuje, nikdo nedodržuje své sliby. Záleží jen na penězích. Každý den od rána do noci slyšíme jen o zločinech. Vím, že z tohoto světa odejdu bez lítosti,“ říká herec.

Delon řekl něco o neúspěchech v osobním životě, o obtížných vztazích s rodinou. O ženách, které miloval, a přátelích, kteří již nežijí. Přiznal, že psi mají v životě herce zvláštní význam. Asi padesát jeho čtyřnohých přátel je pohřbeno v jeho zahradě na předměstí Paříže, chce být pohřben s nimi.

Když byl dotázán na místo žen v jeho dnešním životě, Delon odpovídá, že zatím „toto“ nenašel. „Neřekl bych, že nemám dost kandidátů. Mám jich pár, ale žádný z nich s ní nebude žít po zbytek mého života. (…) Mohl bych se oženit se ženou, jen kdyby byla připravena mě doprovázet až do konce mých dnů,“ vysvětluje Delon.

Kariéra herce zdaleka neskončila: v rozhovoru hovoří o posledním filmu režiséra Patrice Lecomte v hlavních rolích Alain Delon a Juliette Binoche. Natáčení filmu se však neustále odkládá. Delon také říká, že by se rád vrátil na divadelní jeviště.

Poslední film, kde Alain Delon hrál roli Caesara, byl Asterix na olympijských hrách uveden v roce 2008. V divadle naposledy hrál v roce 2013 se svou dcerou Anushkou Delonovou, která na jevišti hrála roli jejího otce.

„Jsem umělec, ale ne herec, nepromoval jsem na herecké akademii,“ vzpomíná Delon na svou profesi. „Neudělal jsem pro to nic. Ve věku 14 let jsem opustil školu a přidal se k armádě. Jsem jedním z umělců jako Jean Gabin, Lino Ventura a Bert Lancaster - silné osobnosti, které hrály ve filmech. A mohu bez zbytečné skromnosti prohlásit, že jsem v této profesi uspěl.“

„O takové kariéře jsem nikdy nesnil, stalo se to samo o sobě“ říká Alain Delon, „nenarodil jsem se jako Alain Delon.“ Měl jsem už dávno zemřít. Ale říká se tomu osud.“

Hlavní foto: cluber.com.ua