Znovu vítám, můj drahý příteli, milovníku neobvyklých podvodních tvorů a akvarijních ryb.

Podvodní svět skrývá mnoho tajemství a záhad. Někdy nám je odhalí vody světových oceánů. Úžasný nález se podařil australským rybářům, kteří se znovu pokusili vybrat místo, kde mají chytat.

Při hledání loveckého revíru si v dálce všimli velkého kmene. Ale když se přiblížili, viděli, že to není kláda, ale velmi vzácná ryba vyplavená na břeh.

foto: google

Tato vzácná ryba je mořská ryba, nebo jak se jí říká „mola mola“. Někteří lidé tomu říkají moonfish, ale jakkoli tomu říkáte, nepřestane to být největší a nejtěžší kostní ryba naživu.

Tento obr, dlouhý více než 3,1 metru a vysoký 4,3 metru, byl chycen u pobřeží Sydney v roce 1908. Vážil až 2235 kg.

Rybáři našli menší rybku. Rybáři si byli vědomi toho, co tato ryba je, pořídili několik fotografií a zveřejnili je na síti. Pod fotografii bylo napsáno: „Mysleli jsme si, že je to kus dřeva, ale ukázalo se, že je to ryba.“

foto: google

Po informování místního oddělení ochrany zvířat o nálezu se ukázalo, že je dlouhý 2,6 metru a váží přes tunu. Odborníci také vysvětlili, že je to letos podruhé, co byl na břeh vyplaven měsíčník.

Podle zaměstnanců odboru ochrany zvířat jsou hlavním nepřítelem těchto ryb jachty a čluny, které se s touto rybou srazí. Dalším nepřítelem těchto ryb, jako jsou velryby, je plast, tj. Tašky plovoucí ve vodě. Ryby si je mýlí s medúzy, které jsou jejich hlavním zdrojem potravy.

foto: google

Ale plast není jejich jedinou hrozbou. Tuto rybu často loví kosatky, žraloci a lachtani. V zemi vycházejícího slunce, na Tchaj-wanu a v Koreji, je tato ryba považována za pochoutku. V mnoha dalších zemích je nákup a prodej masa z měsíčních ryb zakázán, stejně jako rybolov. Pokud dojde k náhodnému ulovení ryby, měla by být vypuštěna a ohlášena, kde k ní došlo.

foto: google

Nejen díky své velikosti je však hvězdice uvedena v Guinnessově knize rekordů - je to také nejplodnější druh obratlovců. Je schopen vyprodukovat 300 mil. docela velká vejce.

foto: google

Další charakteristickou vlastností měsíčních ryb je krátká páteř ve srovnání s délkou těla. Počet obratlů, v závislosti na rodu, do kterého ryba patří, dosahuje 16-18 kusů. Z tohoto důvodu je mícha mnohem kratší než mozek.

foto: google

Ryba plave pomocí hřbetních a řitních ploutví a prsní svaly fungují jako stabilizátor. Ryba se otáčí, protože ústy propouští silný proud vody. Tělo postrádá šupiny, ale matka příroda na oplátku obdarovala stvoření tlustou a drsnou kůží. Pod touto kůží je vrstva chrupavkové tkáně silná až 8 cm, což ztěžuje propíchnutí kůže i pomocí harpuny. Dalším obranným mechanismem tohoto druhu je schopnost měnit barvu těla.

Hlavní foto: google.com