Athena Orchard z Leicesteru v Anglii byla obyčejná, okouzlující a radostná dvanáctiletá dívka. Milovala sport, zejména box. Studovala nejen dobře, ale také se starala o své sourozence - 6 sester a 3 bratry.

Těsně před Vánocemi si dívka všimla boule na hlavě. Neměla pocit, že by to mohlo být něco nebezpečného, takže s tím nic nedělala, dokud jednoho dne neztratila vědomí v kuchyni. Lékaři vydali hroznou diagnózu - rakovinu kostí.

Obrázek z podaj.to

Byl to velký šok pro celou rodinu. Během 7 hodinové operace lékaři odstranili nádor z páteře. Později došlo k nesnesitelné chemoterapii, po které dívka ztratila všechny vlasy. Athena, která byla vždy energickým teenagerem, je nyní příliš slabá na to, aby vstala z postele. „Byla vždy optimistická a řekla mi, abych neplakala,“ vzpomíná její matka Caroline. "Věděli jsme, že rakovina je velmi agresivní ... Bojovala tak dlouho, jak dokázala." Bohužel krátce po svých 13. narozeninách zemřela obklopená svou rodinou.

Obrázek z podaj.to

Několik dní po její smrti její otec Dean zabalil všechny své věci. Když vytáhl zrcadlo ze zdi v jejím pokoji, všiml si něco za sebou. Na zadní straně zrcadla byl ručně psaný dopis. "Nemohl jsem tomu uvěřit." Text měl přes 3 000 slov, „vzpomíná Deana“, byl jsem úplně sťat. Začal jsem to číst, ale musel jsem to zastavit, bylo to moc. Zlomilo mi to srdce ... “ Athenin rozloučení obsahovalo mnoho dojímavých slov.

Obrázek z podaj.to

Ručně psaný dopis od Atheny byl plný velmi dojemných a moudrých slov:

„Štěstí závisí na nás. Možná nejde o šťastný konec, ale o samotný příběh.

Cílem života je život plný cílů.

Štěstí je směr, ne místo. Děkuji, že jsi tady. Buďte šťastní, buďte svobodní, věřte, zůstaňte navždy mladí.

Znáte moje jméno, ale neznáte můj příběh. Slyšel jsi, co jsem udělal, ale nevíš, čím jsem prošel. Láska je jako sklo, vypadá to krásně, ale je velmi křehká.

Každý den je zvláštní, tak ho využijte. Zítra můžete zemřít, takže využijte každý den. Život je špatný, pouze pokud to dokážete.

Láska je vzácná, život je divný, nic netrvá věčně a lidé se mění. Život je hra pro každého, ale láska je jedinou odměnou.

Pokud vás někdo miluje, neopustí vás ani v nejtěžších okamžicích. Pamatujte, že život je plný kopců a děr. Kopce neznamenají nic bez děr.

Čekám, až se zamiluji do někoho, komu bych mohla otevřít své srdce.

Láska není o tom, s kým můžete strávit budoucnost, ale o tom, bez koho byste nemohli žít.

Není důvod plakat, protože vím, že budete vedle mě. “

Obrázek z podaj.to

Nikdo netuší, kde dívka našla dostatek síly k napsání tohoto dopisu. „Nikdy se o ničem nezmínila, ale to je její styl,“ vzpomíná její otec. „Atheně se psaní moc líbilo a bylo jí to opravdu potěšením.“ Athena bude vždy v paměti rodiny, mimo jiné díky tomuto cennému suvenýr. "Při čtení jejího dopisu se cítíme, jako by byla s námi."

Obrázek z podaj.to

Přes těžkou nemoc Athena neztratila schopnost vidět krásu v životě. Chtěla se podělit o svůj optimismus se svou rodinou. Tento teenager je skutečnou inspirací pro nás všechny.

Obrázek z podaj.to

Hlavní obrázek z podaj.to