Před 21 lety Irina Nezhensteva porodila svou dlouho očekávanou dceru. Nově upečená matka si okamžitě uvědomila, že s jejím dítětem něco není v pořádku.

Irina zjistila, že tvář její dcery Katji je plná vrásek. Dívka vypadala z hodiny na hodinu vypadala starší. Lékaři diagnostikovali dívku se vzácným onemocněním - progerií, která se projevuje předčasným stárnutím. Postižené děti obvykle umírají ve věku 13 let. Málokdo žije do svých 16. narozenin.

Katjin otec byl šokován, když se dozvěděl o nemoci své dcery. Rozhodl se opustit svou rodinu.

„Nemůžu takové dítě vydržet,“ řekl, vzal své věci a nechal matku s nemocnou dívkou.

Irina se však nevzdala - rozhodla se bojovat a dělat vše pro to, aby zajistila své dceři šťastné a bezpečné dětství. Chovala se každý den, jako by to byl jejich poslední, a dala své dceři veškerou lásku.

Obrázek z google.com

Před 21 lety. Irina Nezhensteva z Nového Urengoye v Rusku porodila dceru Katja. Krátce po narození byla dívka diagnostikována genetická vada. Trpěla progerií, což je velmi vzácné onemocnění, které způsobuje, že tělo stárne až osmkrát rychleji! Pro osm milionů narození tato vada postihuje jedno dítě!

Obrázek z google.com

Děti s progerií vypadají při narození dokonale zdravé. Proces stárnutí se rychle zrychluje až ve věku 18–24 měsíců. Moderní medicína nezná žádné léky na tuto nemoc. Většina lidí, kteří to trpí, umírá velmi mladě. Katja - navzdory všem protivenstvím - je stále naživu a má se dobře.

Obrázek z google.com

Katjina matka, Irina, chtěla, aby její dcera byla šťastná i přes svou nemoc. Nebylo to snadné. Děti v sousedství se té dívce smály a nechápaly, proč vypadala jinak než oni. Vysmívali se jí a zeptali se: „Babi, proč jsi měl na sobě mini?“ „Proč si hraješ s malými dětmi?“ atd. Irina byla zničena, když uslyšela, jak její vrstevníci jednají s její dcerou.

Obrázek z google.com

Dokud Katja nechodila do školy a nezažila obtěžování ze strany svých vrstevníků, neuvědomila si, že je jiná.

- Uvědomila jsem si, že kvůli mému vzhledu mě nikdo nemá rád. Když lidé viděli mou tvář, byli vyděšení. Zeptala jsem se sám sebe: co jsem udělala, abych si to zasloužila? Nikdy jsem nenašla odpověď. - říká Katja a dodává:

- Hodně jsem o tom přemýšlela. Protože lidé nemohli přijmout můj vzhled, rozhodla jsem se zkusit změnit svůj obrázek, abych ukázala, jaká jsem uvnitř. Chtěla jsem, aby mě viděli jako okouzlující, milou holka, která má mnoho výhod. Věřím, že to, co je pro člověka nejcennější, je náš interiér.

Obrázek z google.com

A tak to udělala. Mnoho lidí jí přestalo vidět jen skrze nemoc. Stala se oblíbenou a oblíbenou ve škole a obtěžující studenti museli čelit mnoha Katjiným přátelům.

- Přijala jsem, kdo jsem, a naučila se milovat sama sebe. Uvědomila jsem si, že mě ta moje nemoc dělá jedinečnou!

Obrázek z google.com

Katja překvapila každého, kdo ji potkal. Stala se sebevědomou mladou ženou plnou radosti ze života a snů. Její největší cíl? Být šťastná.

Obrázek z google.com

Když měla Katja 21 let, opět vzdorovala celému světu.

Denisa potkala zcela neočekávaným způsobem – omylem jí zavolal! Začali mluvit a domluvili si schůzku. Brzy se zamilovali natolik, že se rozhodli oženit. Katja byla velmi šťastná!

Brzy pár oznámil skvělé zprávy: žena byla těhotná! Někteří byli skeptičtí ohledně svého rozhodnutí mít děti, ale pár věděl, že to chtějí. O devět měsíců později přivítali Denis a Katja krásného, ​​zdravého chlapce do světa.

- Cítím se úžasně a jsem ráda, že se mi podařilo čelit všem obtížím. Dnes jsem vdaná žena, která od osudu získala úžasnou cenu – mého krásného malého syna. Mohlo by to být lepší? Zeptá se Katja.

Katjin příběh nám připomíná, že bez ohledu na diagnózu lékařů nikdy neztratíme víru a neztrácíme právo na štěstí.

Hlavní obrázek z google.com