Bezdomovectví je něco, co by asi nikdo nechtěl zažít. Každý má v životě těžší čas a mnozí z nás určitě zažili časy, kdy musíme bojovat s financemi.

Bezdomovci jsou pro nás ve většině případů neviditelní. Vyhýbáme se jim, nebo je prostě nevidíme. Když je někdo vidí, je to pro ně neobvyklé. Nakonec jsme všichni lidé a zasloužíme si respekt.

Karine Gombeauová byla v New Yorku. Když procházela ulicemi města, uviděla bezdomovce chodit po chodníku a hrabat se v odpadkových nádobách. Měla s sebou poslední kousek pizzy a rozhodla se jej sdílet s tímto mužem.

Neměla však ponětí, že tento muž není ve skutečnosti bezdomovec. O několik dní později si přečetla příběh ve zprávách a byla šokována, když zjistila, kdo je ten muž.

V dubnu 2014 navštívila Karine se svým manželem a synem New York. Byla v pizzerii, ale celou pizzu nesnědla. Rozhodla se vzít zbytky na později. Změnila názor, když viděla, jak bezdomovec hledá jídlo v koších.

Přišla k němu a nabídla jídlo. „Promiňte, ale pizza je již studená,“ řekla žena a bezdomovec se zdál být šťastný a vděčný.

Obrázek z google.com

Každý z nich šel svou vlastní cestou a už o tom nepřemýšlela. O dva dny se však dozvěděla něco úžasného. Zaměstnankyně hotelu, kde pobývala, k ní přistoupila s novinami v ruce.

Byla tam fotografie Karine a bezdomovců. Žena byla šokována. Viděla titulek se jménem Richard Gere v něm. Tomu nemohla uvěřit.

Obrázek z google.com

Ukázalo se, že herec se tímto způsobem připravuje na roli ve filmu „Time Out of Mind“, kde hraje bezdomovce. Aby lépe poznal svou roli, strávil odpoledne bezdomovců v ulicích New Yorku. Vypadal jako typický bezdomovec. Nikdo si ho nevšiml celý den kromě Karine.

Obrázek z google.com

Tento akt laskavosti je skvělým příkladem lidstva.

Hlavní obrázek z google.com