Mladá žena s pláčem řekla babičce, že pro ni je život příliš těžký. Nevěděla, zda dosáhne svých cílů a chce se vzdát.

Měla dost bojů. Zdálo se, že jakmile vyřeší jeden problém, objeví se další. Přes slzy řekla, že život je příliš tvrdý ... Babička měla skvělou odpověď.

Vedla ji do kuchyně a beze všeho naplnila tři hrnce vodou a zapálila ho. Brzy se voda začala vařit. Hodila mrkev do první, vejce do druhé a do třetího kávová zrna. Asi po 20 minutách vypnula oheň. Vytáhla mrkev z hrnce a vložila ji do mísy, pak tam dala i vejce a kávová zrna.

- Co vidíš? Zeptala se své vnučky

- Mrkev, vejce a káva - přišla odpověď.

Požádala vnučku, aby se dotkla mrkve - bylo to měkké. Pak ji požádala, aby rozbila skořápku - uvnitř bylo tvrdě vařené. Nakonec ji požádala, aby vypila doušek kávy - bylo to vynikající.

- Co to znamená, babičko? Zeptal se mladé ženy.

"Vidíš má drahá, tyto tři věci byly vystaveny stejné nepřízni jakou je vroucí voda." Podívejte se, co se stalo s mrkví - zpočátku to bylo těžké a silné, a teď je měkké a slabé. Ale vejce bylo předtím křehké, že? Skořápka chránila svůj jemný interiér, který byl pod vlivem vroucí vody tvrdý. Kávová zrna jsou jedinečná! Změnily vroucí vodu. A teď jsou příjemné. Zeptejte se sami sebe, co jste, když se objeví protivenství: mrkev, vejce nebo káva?

Než vnučka odpověděla, babička dokončila myšlenku: Pečlivě přemýšlej, jsi jako mrkev, zdánlivě tvrdá, ale s nepatrnou slabostí slabá a měkká? Jste spíše jako vejce, zdánlivě delikátní, ale když se objeví problémy, vaše srdce ztuhne? Nebo možná jste jako káva, jejíž fazole uvolňují svou skutečnou chuť a povahu, jak stoupá teplota vody? Jak se vypořádáte s protivenstvím?

Každý z nás si musí někdy položit tuto otázku, a pak o tom přemýšlet klidně a udělat nejlepší volbu ...

JSTE MRKEV, VEJCE NEBO KÁVA?

Hlavní obrázek z google.com