Victoire Maçon Dauxerre je mladá Francouzka, která snila o studiu politické vědy, ale jednoduchý výlet do obchoďáku změnil její život o 180 stupňů. Ne opravdu plus…

Obrázek z google.com

Victoire si všimla modelingové agentury, když byla 18letá dívka. Šla nakupovat do galerie a náhodná schůzka všechno změnila. Victoire začala spolupracovat s agenturou Ellite. Z veselé dívky plné plánů pro budoucnost se Victoire rychle stala obětí modelingu.

Začínající modelka popisuje, že ve skutečnosti nikdo nikdy nemluvil o ztrátě „zbytečných“ kilo. Řekli, že za měsíc se objeví na přehlídce Fashion Week a velikost oblečení bude 32-34 a že se do něj musí zapadnout …

Obrázek z google.com

Victoire musela ztratit 10 kilo za měsíc. Jedla 3 jablka denně a pila perlivou vodu, aby oklamala svůj žaludek. Jednou týdně si mohla dovolit drůbež nebo ryby.

Obrázek z google.com

Tato dieta dělala zázraky: dívka s výškou 1,78 vážila 47 kilogramů. Díky tomu se objevila na výstavách v Paříži, Miláně a New Yorku. Pracovala s nejlepšími designéry. Až donedávna byla jednou z dvaceti nejžádanějších modelů na světě, ale mělo to svou cenu …

Obrázek z google.com

Victoire viděla náznaky anorexie. Výslovně hovoří o závratích, vypadávání vlasů, osteoporóze a amenoree. Vypráví příběh, že jí na molu bylo doslova na omdlení. Došlo to až k tomu, že museli upravit všechny fotografie, aby přidali trochu svalu a zvýraznili její tváře. Victoire smutně říká, že její kolegové to nepřiznávají, ale pravdou je, že modeli jedí zdravé svačiny před novináři, aby je nikdo nekritizoval, a později ... zvracejí na záchodě. Victoire tím již prošla a dodává, že ví, že začínající modelky maskují pravdu, jinak nebudou v modelování úspěšné.

Obrázek z google.com

Mladá Francouzka se rychle dostala do deprese. Po celou dobu byla sama. Po 8 měsících takového života se pokusila vzít si svůj vlastní život. Uvádí, že ji nikdo nerozuměl a lidé byli ohromeni. Teoreticky o jejím životě měly dívky fantazírovat ... V té době upadla do bulimie.

Obrázek z google.com

Victoire má v současné době 23 let a trpí vyčerpáním. Rozhodla se opustit svět módy a vypořádat se s minulostí. Vydala knihu ve formě deníku, ve kterém pečlivě hovoří o pekle modelářské profese. Vzpomíná si, jak se k ženám přistupuje jako k nástrojům. Citovala dokonce Karla Lagerfelda, který řekl, že „Chanel kostým není pro ženu s prsy.“ Model výsměšně říká, že žena má mít prsa, takže tyto šaty nejsou pro ženy? Je vidět, že Victorii hodně vadí návrháři a všichni, kteří vnucují dívkám nereálné ideály.

Obrázek z google.com

Její příběh vedl Francouze k zavedení nového zákona, který brání účasti na přehlídkách dívkám, které jsou příliš hubené.

Obrázek z google.com

Victoire znovu nosí velikost 38 a snaží se jíst zdravě. Má plány do budoucna, ale již nejsou spojeny s módou. Raději studuje a plní si svůj sen stát se divadelní herečkou. Také se snaží bojovat s módním režimem - očividně efektivně.

Obrázek z google.com

Hlavní obrázek z google.com