Kariérní poradce Akademie technologií a vědců může s jistotou říci, že se narodil ve sprchové čepici. To, co se stalo Romulusovi McNeillovi z Conway v Jižní Karolíně, mohlo skončit tragicky: trvalé postižení a dokonce smrt! Celá událost byla zaznamenána monitorovací kamerou. Nahrávka zamrzne!

Kariéra poradce akademie technologie a vědců Romulus McNeill z Conway ve Spojených státech sdílel šokující nahrávku na svém Facebooku. Muž odešel z práce za deště. Srážky byly doprovázeny bouřkou, ale protože musel pokrýt jen krátkou část silnice z budovy na parkoviště, kde stálo jeho auto, rozhodl se riskovat.

Než odešel, řekl svým přátelům: „Doufám, že mě blesk nezasáhne.“ Po odchodu vytáhl deštník a klíče od vozidla. Když šel cestou mokrou od deště, mával klíči, zasáhl blesk. Blesk zasáhl jen pár centimetrů od McNeilla.

Gepostet von Romulus McNeill am Freitag, 16. August 2019

Zdroj: facebook.com

Mohlo to být přitahováno ke kovovým částem deštníku nebo klíčů. Záznam ukazuje, že vyděšenému muži okamžitě po zásahu spadne deštník. Po chvíli jej vezme a rozběhne se k autu. V rozhovoru pro WMBF-TV McNeill uvedl, že kromě velkého šoku byl v pořádku. „Bylo to trochu šílené,“ řekl o okolnostech incidentu.

Je třeba si uvědomit, že během bouře byste neměli chodit s kovovými předměty, mluvit venku na mobilním telefonu ani poslouchat hudbu přes sluchátka. Kovová a elektrická zařízení mohou „přitahovat“ blesky. Nejlepší je počkat na bouři v uzavřené místnosti nebo autě. Úder blesku může způsobit vážné popáleniny, poškození srdce a mozku a smrt.

Obrázek z fakt

Romulus McNeill byl téměř zasažen bleskem

Obrázek z fakt

Muž byl v pořádku, ale byl ve vážném šoku

Hlavní obrázek z fakt.pl