Annica (36 let) ze Švédska obdržela pozvání na shledání v rámci svého dvacátého výročí promoce. Je známo, že ne každý má rád takové události, ale ne každý má tak závažné důvody jako tato žena. To, co napsala na Facebooku, se každého velmi dotklo! Může také mluvit se svými bývalými přáteli ... Stojí za přečtení tohoto dopisu:

"Milá třído 9C,

děkuji za pozvání na 20. výročí promoce školy. Někdy mám pocit, že to bylo včera. Jsem ráda, že máte tolik pěkných vzpomínek souvisejících s tímto obdobím a chcete se vrátit, aby jste se navzájem viděli. Pro mě to však bylo nejhorší období v mém životě.

Možná si pamatujete, že jsem se v osmém ročníku přestěhovala do jiné třídy? Opravdu jsem se chtěla vyhnout náhlému tichu, které padlo, když jsem se objevila na chodbě. Kromě toho, smích za zády a škodlivé posměšky. Pro některé byla šikana životním cílem. Bohužel, lítost a nenávist nikdy nezmizí, ani po dvaceti letech ... Stále slyším hlasy v mé hlavě, které mi říkají, že jsem beznadějná a zbytečná, i když vím, že to není pravda. Předpokládám, že jste teď všichni dobří lidé. Možná někteří z vás mají děti. Doufám, že se na rozdíl od mě každý den neprobudí se žaludkem plným strachu, protože musím znovu chodit do školy.

PS. Místo toho, abych utrácela peníze za cestu do Stockholmu, převedl jsem dvě stě eur na účet organizace, která pomáhá obětem šikany. “

Tisíce lidí podpořily Anniku. Zastrašování ve školách je téma, které by se mělo řešit v každém domě, aby bylo dítě a dospívající včas chráněno před osudem Anniky.

Obrázek z google.com

Hlavní obrázek z google.com