Starší lidé si zaslouží naši úctu kvůli svému věku a je dokonce populární myslet si, že musíte dát přednost staré dámě v autobuse. Respekt by však měl být také získán a není to pro všechny jen ze slušenosti.

Jedna mladá matka byla pobouřena chováním ženy ve věku její babičky. Jako vždy jela autobusem číslo 5, kterým vzala své dítě na kontrolu. Pro Kasii to vždy byla velká cesta, protože se musela vypořádat s kočárkem a 1,5letým synem sama. Často jezdila v dobách, kdy bylo ve veřejné dopravě mnoho lidí. Když se konečně podařilo nastoupit do autobusu, cítila jakousi úlevu. Bohužel její Filípek hrozně plakal. Nemohla ho uklidnit a pak se stala nepříjemná situace, o které ve večerních hodinách psala na svém facebookovém profilu:

Obrázek z google.com

Pravděpodobně se žádné matce nelíbí, když její dítě začne plakat na veřejném místě, protože pak panikaříme a zdůrazňujeme, že nebudeme schopni uklidnit dítě dostatečně rychle. Bohužel jsem měla velmi nepříjemný zážitek. Šla jsem k doktorovi autobusem, když můj Filip začal plakat, ale bylo to tak hlasité a zoufalé, jako by se dělo něco hrozného. Vzala jsem ho do náručí a omluvila se všem kolem mě. Snažila jsem se udělat vše, aby neplakal. Nedokázala jsem to zvládnout a cítila jsem se tak hloupě ... A pak to začalo.

Promluvila žena, která by mohla být věkem mé babičky. A začala nahlas říkat: „Nemůže to být tak, že by člověk chtěl klidně jet autobusem, a tady někteří křičí křičí. Pokud nemůžete zvládat své dítě, neměli byste s ním jít ven. ““ Do očí mi přišly slzy. Někteří se mě zastali, ale tato žena měla také své spojence. Tu a tam mi vlepila něco, co říkalo, že bych neměla mít děti. Nakonec přišla k řidiči a řekla, že cestující očekávají tichou jízdu, a ne takový křik. A víte, co se stalo? Řidič zastavil autobus a řekl mi, abych vystoupila! S dítětem, s nímž jsem šla k lékaři, asi 8 zastávek od kliniky. Nechápu to. Autobusem jezdí opilci, kteří smrdí a osočují ostatní, ale vystoupit musí svobodná matka a dítě? Tohle je lidstvo a empatie? “

Hlavní obrázek z google.com