Stejně jako každá matka i Shan Cooper z Austrálie dělá to, co považuje za nejlepší pro své dítě.

Její dceři Grace jsou 2 roky a je jedním z mála dětí na světě, které v životě prochladlo jen jednou. Shan tvrdí, že je to kvůli speciální stravě, na které jsou Grace i její rodiče. Dívka je nejzdravější dítě na světě. Její matka říká, že 2-letá často hraje s nemocnými kamarády, ale je v pořádku. Zdá se, že jde o dopad speciální stravy.

Obrázek z google.com

Začněme s tím, že Shan musela změnit stravu kvůli alergiím na mnoho produktů. Její manžel, který nechtěl bránit zdravému životu své ženy, začal jíst stejně jako ona. Malá Grace nevyhnutelně přešla na dietu.

Obrázek z google.com

Mluvíme zde o tzv. „Paleo“ dietě nebo o stravě člověka z jeskyně. Víte o čem to je?

Obrázek z google.com

Mluvím o výživě stejným způsobem jako ... lidé žijící v jeskyních. Proto ze stravy odstraňujeme obiloviny, luštěniny, cukr, brambory a mléčné výrobky. Základem je zelenina, ovoce, maso, houby a ryby.

Obrázek z google.com

Odborníci tvrdí, že tato strava je zdrojem zdraví. Matka Grace každopádně říká, že je to správná výživa, že její dcera je ukázkou zdraví a nechápe obvinění odpůrců paleo stravy. Shan kojí Grace dvakrát denně, poskytuje jí nejlepší přírodní produkty a na rozdíl od mnoha jiných rodičů nekrmí své dítě sladkostmi a zpracovanými kašemi ze supermarketu.

Co si o tom myslíš? Drželi byste se takové stravy?

Hlavní obrázek z google.com