Každý den obvykle dostáváme informace o zvířatech, která byla zachráněna díky dobrým lidem. Někdy jsou však role obráceny a čtyřnozí zachraňují lidi.

Alejandra Griffa žije v Argentině. Jednoho dne uslyšela tiché volání odněkud poblíž parkoviště poblíž jejího domu. Žena se začala rozhlížet a pak si všimla zbloudilé feny se štěňaty. K jejímu velkému překvapení se fena starala nejen o štěňata.

Obrázek z google.com

Alejandra se přiblížila a uprostřed odpadků viděla vedle psí rodiny něco, co na takovém místě nikdy nečekala. Z hromady odpadků vyčnívala malá lidská ruka.

Žena vzala dítě bez váhání a okamžitě ji vzala do nemocnice. Podle jejího hodnocení nebylo batole starší než měsíc.

Matka opustila dítě k určité smrti, ale pes nechtěl, aby se to stalo. Že dítě přežilo v zimě venku bylo kvůli toulavé feně, kterou Alejandra nazvala Way.

Obrázek z google.com

Fena se o dítě postarala, protože se hodí skutečné matce. Ležela vedle batole, aby ho zahřála svým vlastním teplem.

Policie odhadla, že fena přesunula dítě z místa, kde bylo opuštěno, do doupěte asi 50 metrů od místa, kde byly i malé štěňata.

„Vzala je jako své štěně a zachránila jej. Lékaři říkali, že kdyby to nebylo pro psa, dítě by nepřežilo, “řekl Daniel Salcedo z policie v Buenos Aires.

Je neuvěřitelné, že se Way chovala jako skutečná matka a zachránila dítě před jistou smrtí.

Statečná fena se štěňaty se dostala pod péči veterináře. Bohužel nevíme, co se stalo s Way, můžeme jen doufat, že našla milující dům, ve kterém se k ní někdo choval stejně jako ona k dítěti.

Obrázek z google.com

Přístup Way jasně ukazuje, jak krásné pocity a instinkty mají zvířata. Mateřský instinkt u psů je extrémně silný. Kromě toho jsou psi jedním z nejinteligentnějších a nejmilnějších zvířat, které máme u nás. Mohou snadno číst, pokud jsme smutní, naštvaní, šťastní nebo jen chceme obejmout. Psi mohou projevit empatii a porozumění - nejen zástupci svého druhu.

V důsledku vyšetřování policie našla matku dítěte, u které se ukázalo, že trpí vážnou depresí. CNN hlásí, že matka dostala nezbytnou pomoc od psychologa.

Obrázek z google.com

Mnoho lidí se může poučit z chování Way. Někdy ti, kteří mají nejméně, mohou dát nejvíce!

Hlavní obrázek z google.com