Před sedmi lety byla Angličanka Claire Guest hospitalizována. Vyhrála nad těžkou nemocí, kterou překonala, a období boje za zdraví úplně změnilo její život. Těžko tomu uvěřit, ale během několika okamžiků jeden z jejích psů přiměl Claire, aby se starala o své zdraví, změnila svou práci a je inspirací pro ostatní. Čti dál!

Claire si ten den dobře pamatuje - vložila své tři psy do auta a vyšla s nimi z města. Když dorazili na pole, kam rádi chodili, dva psi okamžitě vyskočili z auta, ale labrador jménem Daisy se začala chovat podivně.

Přistoupila k Claire co nejvíce a několikrát tvrdě zasáhla nos do hrudi. Žena byla Daisyiným chováním velmi překvapena, protože fena si obvykle udržovala určitou minimální vzdálenost.

Obrázek z podaj.to

Když šla, Claire nemohla přestat přemýšlet o tom, co se stalo v autě. Rána na její hruď, která nakonec nebyla silná, aby jí ublížila.

Zkontrolovala prsa jen doma pro případ, a opravdu, v místě, kam ji Daisy vrazil, cítila otoky. Claire šla k lékaři co nejdříve a mamografie a následné testy potvrdily její hrozné předpoklady - měla rakovinu prsu.

Obrázek z podaj.to

Claire přežila pouze díky intuici svého labradora. Její další dva psi nemohli nemoc vycítit, ale Daisy ano. Díky rychlé detekci nemoci se po operaci a po pěti týdnech radioterapie cítila klidná Claire. Vyhrála proti rakovině prsu. Věděla dobře, že dluží život svému psovi. Pravděpodobně by to trvalo dlouho, než by si všimla dost znepokojujících příznaků, aby navštívila lékaře, a pak by bylo příliš pozdě. Claire se rozhodla využít své labradorské dovednosti.

Obrázek z podaj.to

Claire založila Medical Detection Dogs, organizaci psů, která má jedinečný smysl pro detekci nemocí, jako je rakovina a diabetes.

Její Daisy pomohla včas odhalit a vyléčit rakovinu u více než 500 lidí! Věřme psí intuici.

Obrázek z podaj.to

Hlavní obrázek z podaj.to