Stephanie Decker je 42letá matka z Henryville v Indianě. Pohled do zrcadla jí každý den připomíná tragédii. Pro bezpečnost svých dětí žena ztratila nohy. Každý den však ví, že by se zachovala stejně jako tehdy.

V březnu 2012 se Stephanie spolu se svými dětmi Dominikem a Reese vrátila domů, když náhle uslyšela hlasité sirény varující před blížícím se tornádem. Naštěstí byla rodina v bezpečí doma, nebo si to aspoň mysleli…

Obrázek z podaj.to

Když se Steph podívala z okna suterénu, uviděla, jak jejich dvorek prolétá trampolína sousedů, a začala panikařit. Počasí se každou minutu zhoršovalo. Celý dům se začal třást. Žena zabalila děti do přikrývky a lehla si na ně, aby je chránila před hroutícím se domem.

Obrázek z podaj.to

Nebyla to jen bouře. Tornádo rychlostí 280 km / h zničilo vše, s čím se na své cestě setkalo. Stephanie si pamatuje všechno jako ve zpomaleném filmu. Vzpomíná si na stropní opěry, které se lámaly přímo nad jejich hlavou. Věděla, že může utéct nebo chránit děti. Pro matku byla volba jasná. Pro své děti obětovala svůj život, a proto dovolila, aby jí nohy rozdrtil ocelový trám o délce 6 metrů.

Obrázek z podaj.to

To však nebyl konec. K jejich domovu se přibližovalo další tornádo. Každý oblázek a šrapnel se náhle stal vražednou kulkou, která by ji mohla kdykoli zranit. Žena pod vlivem adrenalinu chránila děti a vůbec nevnímala střepy co se rozbíjely o její hlavu. Pak začal padat další trám…

Obrázek z podaj.to

S poslední silou natáhla Stephanie tělo v nepřirozeném úhlu, aby odstrčila děti. Přitom si zlomila 8 žeber, z nichž jedno jí propíchlo plíce. Když se počasí uklidnilo, její děti běžely o pomoc. Lékaři našli matku v bezvědomí.

Obrázek z podaj.to

Naštěstí Stephanie přežila. Probudila se však dvěma protézami nohou. Dnes řídí nadaci, která pomáhá dětem, které při katastrofách přišly o končetiny. Kromě toho žena cestuje po zemi jako motivační řečnice a vypráví svůj příběh.

Obrázek z podaj.to

Věříme, že každá matka má sílu stát se hrdinou jako Stephanie. Obdivujeme její odvahu.

Hlavní obrázek z podaj.to