Abdul Rasheed a Shoaib Ahmed z Pákistánu mají jen třináct a devět let, ale už protrpěli své životy. Ve skutečnosti je těžké mluvit o bolesti. Jejich nemoc je extrémně specifická. Podle lékařů jde o jedinečnost v celosvětovém měřítku, a protože neexistují žádní další pacienti, nikdo neví, co a proč trpí. Vidíme pouze efekty, které se projeví až po západu slunce!

Již několik měsíců jsou zprávy v Pákistánu v médiích. Chlapci mají velmi zvláštní stav. Jakmile slunce zapadne, nemohou se ... pohnout! Jejich těla jsou dočasně ochrnutá, nemohou mluvit. Jsou až do dalšího dne ve vegetativním stavu.

Obrázek z podaj.to

Jejich otec jim říká „slunné děti“, ale zdá se, že se mýlí. Lékaři určili, že stav jeho synů má málo společného se sluncem. Když jsou bratři v temné místnosti nebo je bouře, všechno je v pořádku. Problém začíná, až když slunce zapadne…

Obrázek z podaj.to

Doktor Javed Akram z Pákistánského střediska pro lékařské vědy řekl: „Považujeme jejich případ za velkou výzvu. Naši lékaři provádějí mnoho výzkumů, aby zjistili, proč jsou tito chlapci aktivní během dne, ale po slunci nemohou otevřít oči, mluvit ani jíst. "

V tuto chvíli již Abdul Rasheed a Shoaib Ahmed podstoupili více než... 300 různých testů! Jejich otec, Mohammad Hashim, věří, že jelikož lékaři nemohou pomoci, znamená to, že děti jsou pod vlivem černé magie ... Medicína však má realističtější teorii.

Obrázek z podaj.to

Je možné, že bratrova nemoc je genetická. Rodiče Abdul Rasheed a Shoaib Ahmed jsou bratranci. Dvě z jejich šesti dětí zemřely velmi brzy z neznámého důvodu, ale chlapci měli stejné onemocnění jako „slunné děti“. Jejich dvě dcery jsou však zcela zdravé, a proto závěr, že nemoc postihuje pouze mužské potomky.

Obrázek z podaj.to

Bohužel stále není známo, jak těmto dětem pomoci. Jedinou útěchou je, že experimentální léčba drogy pomáhá - chlapci jsou aktivní až do 22:00, což je dlouho po západu slunce.

Obrázek z podaj.to

Bratři jsou si jisti, že jednoho dne budou uzdraveni. Chtějí také pomáhat druhým - jeden se chce stát profesorem a druhý se chce stát výzkumným pracovníkem.

Doufejme, že lékaři najdou příčinu takové neobvyklé nemoci.

Obrázek z podaj.to

Hlavní obrázek z podaj.to