Kalifornská Diandra Toyos sdílela příběh, který mohl skončit tragicky, kdyby to nebylo tak, že ona a její vlastní matka pozorně sledovaly, co se kolem nich děje, a vlastně ani ne tak kolem nich, jako kolem tří dětí, s nimiž šly nakupovat do Ikei. Nyní varuje všechny rodiče!

Diandra napsala na Facebooku:

„Před několika dny jsme spolu s matkou a mými třemi dětmi (dívce byla 4 roky a chlapci 1,5 a 7 týdnů) jsme šli do Ikei. A tak jsem tam musela hledat novou pohovku a vždycky je to příjemná změna, abych se na chvíli vymanila z domu.

Starší děti se okamžitě začaly potulovat po obchodě a zkoušet každou pohovku, a nejmladší usnul na mé hrudi. V jednu chvíli jsem si všimla, jak dobře oblečený muž středního věku se dívá na mé děti. Najednou jsem s úžasem všimla, jak ten muž ležel vedle mého syna. Intuitivně jsem se posadila mezi ně a po chvíli odešel. “

Obrázek z google.com

"Po celou dobu jsem měla špatný pocit." Cizinec kolem nás chodil a dokonce i moje matka říkala, že se ten muž choval divně. Díval se na věci a oba jsme cítili, že neustále drží oči na dětech.

Po chvíli jsme šli do jiné části obchodu a on nás následoval ... Připojil se k němu druhý muž, bylo mu asi dvacet let. Byl oblečený úplně jinak, nikdo by si nemyslel, že se tito dva spojili a já si myslím, že to byl záměr ... Nevyměnili si ani slovo, ale komunikovali mezi sebou a oba pozorně sledovali mé děti. Pro případ, že bych seděla na gauči, moje matka nás vyfotila. Strávili jsme tam půl hodiny. Muži se posadili na gauč vedle nich. Když jsme vstali, udělali to samé. Podívala jsem se na staršího do očí a nechala ho pocítit, že jsem si byla vědom jejich přítomnosti a nelíbilo se mi, co dělají.

Opustili jsme obchod a požádali jednoho ze zaměstnanců, aby nás doprovodil k autu. A nyní malé shrnutí, které vám může pomoci zachránit vaše děti před únosem: “

Obrázek z google.com

„1. Nikdy neignorujte svou intuici. Proto ji musíme poslouchat a intuice její matky je bezchybná.

2. Tito lidé nás neustále sledovali. Jen předstírali, že se dívají na nábytek, ale oni nás opravdu nezavrhli. Je to prostě pocit.

3. Byli sami a bylo to divné. Kolik lidí víš, kdo přijde na Ikei sám? K čemu by však bez druhé polovičky, která by si asi také chtěla vybrat barvu nábytku?

4. Ačkoli byli sami, vypadali, že se znají, ale při pohledu na ně by o tom nikdo nepřemýšlel. Byli oblečeni úplně jinak, a myslím, že to byl úmysl - nemohli být spojeni. “

Obrázek z google.com

„5. Ikea, stejně jako každý velký obchod, je ideálním místem k unesení dítěte. Spousta lidí, spousta úzkých průchodů, požární cesta ... Než bych se stihla obrátit na obsluhu aby mi pomohli najít mé dítě, už by jej někdo odtáhl ven a unesl.

6. Nezapomeňte, že nakupování společně s vaším dítětem není čas hrát si s telefonem a procházet Facebook. Okamžik nepozornosti stačí, aby někdo unesl vaše dítě. Nesprávné rozptýlení telefonem může způsobit, že si nevšimnete nebezpečí.“

Nezapomeňte, že zastrašující statistiky nelžou. Děti jsou unášeny každý den. Zachraňte se před tragédií a buďte pozorní!

Hlavní obrázek z google.com