Žena, která v obchodě viděla muže se špinavou tváří, ho za přítomnosti svého dítěte velmi špatně komentovala. Mužova odpověď poslala ženu na lopatky. Popsal událost v sociálních médiích a byl oceněn za svůj přístup.

Andy Ross z Washingtonu v USA je muž, který pracuje ve stavební společnosti. Po náročném dni šel do obchodu, kde si všiml, že se na něj dívá holčička.

Měl mírně špinavou tvář, ale byl překvapený, když viděl, že dívčí matka na něj ukazuje a říká: „Proto musíš dokončit školu.“

Andy byl ohromen poznámkou ženy. Věděl však, jak odpovědět.

Vystudoval

Matka a dcera nevěděly, že Andy má vysokoškolské vzdělání, a špína na jeho obličeji neodrážela jeho vzdělání.

„Za prvé, jsem vzdělaný, špinavý muž. Nejenže jsem promoval, ale mám také několik lékařských osvědčení. Takže předpokládat, že nejsem vzdělaný na základě mého vzhledu, se zdá krajně povrchní, “napsal Andy v příspěvku na Facebooku.

Andy píše, že také pracoval v armádě jako zdravotnický pracovník. Po ukončení vojenské kariéry se pokusil pracovat v kanceláři, což mu však nevyhovovalo. Místo toho se rozhodl pracovat pro stavební společnost, kde se cítím skvěle.

"Rád pracuji s rukama a jsem venku." Proto jsem někdy špinavý. Vydělávám dobře, mám pojištění a svou rodinu bez problémů podporuji. Takže můj vzhled v žádném případě neodráží moji úroveň inteligence nebo vzdělání. “

Musím se vykoupat

Ve své odpovědi na komentář, která byla shlédnuta více než 100 000krát týdně, také uvádí osm bodů, na které by si kritická matka měla pamatovat:

Dnešní domácí úkoly:

1. Nesuďte lidi podle jejich vzhledu.

2. Dělejte, co máte rádi, pak už nikdy nebudete v práci.

3. Fyzická práce je nejlepší. Vyděláváte dobře a nedefinujete vás.

4. Vzdělání je důležité, ale studium nic nezaručuje.

5. Zkušenost, tvrdá práce a obětavost vám umožní uspět ve zvoleném oboru.

6. Nebuďte rodičem hlupáků, kteří vychovávají své dítě jako hlupáci.

7. Když se pokusíte urazit něčí inteligenci a vzdělání, nezapomeňte, že tento špinavý muž musí být méně vzdělaný než vy.

8. Musím se vykoupat.

Je jasné, že Andy je chytrý a nemůže strpět takovéto poznámky: bez ohledu na to, kolik nečistot má na tváři. Člověk by nikdy neměl nikoho posuzovat na základě vzhledu a Andyho osm bodů je něco, na co bychom si měli všichni pamatovat.

Hlavní obrázek z chwilesloneczne.blogspot.com