Nedokážeme si představit, jak nesmyslný musí být legrace z neštěstí druhých. Je to víc než frivolní - je nelidské. Bobbie-Jo Theriault z Floridy to zjistila.

Vážné genetické onemocnění

Bobbie-Jo a její děti trpí Crouzonovým syndromem - extrémně obtížným genetickým onemocněním, které viditelně mění vzhled obličeje. Příznaky tohoto onemocnění jsou například vyboulené oční bulvy, špatné zuby nebo deformace lebky. To je nevyléčitelné a objevuje se zřídka. Může to vést k oslepnutí nebo mentální retardaci. Lékaři tváří v tvář této nemoci zůstávají bezmocní. Mohou jen mírně odstranit vrozené vady.

Obrázek z google.com

S touto nemocí nejsou žádné vtipy

Jednoho rána Bobbie-Jo obdržela zprávu od svých přátel. Když to četla, byla velmi zkroušená. Ukázalo se, že na internetu byl hrozný meme (vtipný obrázek). Obrázek měl být vtipný, ale představoval obraz celé rodiny Theriaultů. Bylo podepsáno jako „Když se nepoučíš ze svých chyb.“

Bobbie-Jo, tato slova hodně bolí. Žena se svěřuje se svými pocity:

Nemohla jsem uvěřit tomu, co jsem četla. Bylo však dobré, že jsem to našla já a ne moje děti. To by bolelo více. Opravdu. Tito lidé nevědí o naší historii a domnívají se, že mohou publikovat naše fotografie online s takovou anotací. O mých dětech a mně neví nic!

Žena prošla peklem. To vše kvůli nemoci. Dlouho byla ponížována a zneuctěna, ale snaží se udělat vše, aby si tím její děti nemusely projít. Vyšla z toho všeho silnější a chce jim předat tuto sílu.

Obrázek z google.com

S takovými lidmi se můžete setkat kdekoli. Neuvědomují si, že tím může druhému člověku opravdu ublížit a zanechat stopu v paměti. Pokud vidíte někoho ponižujícího jinou osobu - reagujte! Nedovolme, aby lidé byli mučeni kvůli nemocí nebo jiným rozdílem.

Hlavní obrázek z google.com