Říká se, že pes je nejlepším přítelem člověka. Je velmi připoutaný ke svému majiteli a upřímně ho miluje celým svým zvířecím srdcem. Proto pohled na opuštěné a zanedbané zvíře může opravdu bolet.

Někteří lidé se chovají, jako by neměli žádné pocity a odsoudili svého mazlíčka k takovému osudu. Naštěstí existují i ti, kteří pomáhají zvířatům bez domova. To je to, co nadace Animal Aid dělá. Dobrovolníci se podílejí na hledání a poskytování odborné pomoci opuštěným psům. Později hledají nový milující domov pro zachráněné zvíře. Kvůli jejich práci viděli více než jednu věc: hubená, špinavá, zmrzačená a nemocná zvířata ... ale jeden případ je zvlášť šokoval.

Když našli Medvídka (později nazvali nového domácího mazlíčka), mysleli si, že to byl další zanedbaný pes, ale něco v jeho chování jim nevyhovovalo.

Pes celou dobu zakrýval polovinu tlamy tlapou. Bylo zřejmé, že hodně trpěl ...

Když se k němu přiblížili, byli šokováni.

Ukázalo se, že psí ústa měla chyby kousek po kousku.

Obrázek z te-mysli.pl

Dobrovolníci okamžitě poskytli čtyřnohému potřebnou pomoc.

Vzali ho k veterináři, jeho stav byl opravdu velmi špatný. Nikdo si nebyl jistý, že bude schopen pomoci, ale udělali vše pro to, aby zmírnili jeho utrpení.

Obrázek z te-mysli.pl

Pes byl nesmírně statečný. Statečně snášel nepříjemné vyšetření a ošetření.

Navzdory strachu se rychle vrátil k plnému zdraví.

Po třech měsících se změnil k nepoznání. Z chudého, zanedbaného a velmi zraněného zvířete se stal oblíbeným dobrovolníkem. Po smutném minulém a předchozím utrpení Medvěda zůstanou jen jizvy, které, bohužel, již nikdy nezmizí. Nicméně ho vůbec neobtěžují, pravděpodobně nikdy nebyl tak šťastný jako teď!

Obrázek z te-mysli.pl

Podívejte se, jak celé ošetření psa šlo, dobrovolníci připravili speciální video, které vypráví příběh tohoto jedinečného zvířete. Jsme rádi, že stále existují lidé, kteří zcela nezištně pomáhají slabým a bezbranným.

Zdroj: youtube.com

Hlavní obrázek z te-mysli.pl