2-letá Zosia pochází z města Altana v Ruské republice Bashkirs. Dívka se narodila s viditelnými vadami. Její tvář je zdeformovaná. Dívka také trpí rozštěpem patra. Její rodiče Svetlana a Rusłan už byli lékaři přesvědčováni, aby dítě opustili.

Rodiče od samého začátku milovali svou malou dceru a chtějí udělat vše pro to, aby byla zdravá a šťastná. Jsou tu však lidé, kteří házejí klády pod nohy, a pro lidi je často obtížné dosáhnout cíle. Naštěstí mimo skupinu špatných bude vždy skupina těchto dobrých lidí s velkým srdcem.

Světlana chtěla poskytnout své dceři přiměřené zacházení, které by jí umožnilo normálně žít. Bohužel od lékařů slyšela, že musí jít do Moskvy, pokud chce operovat se svou dcerou a zároveň mít dobré lékaře. Rodina bohužel žije 1500 km od ruského hlavního města a nemohla si dovolit takové výdaje.

Obrázek z chwilesloneczne.blogspot.com

"Nežijeme špatně, máme skoty, máme pole, ovocný sad, manžel pracuje, ale nejsme schopni šetřit na operaci."

Dívka trpí Apertovým syndromem. Matka dívky, která chtěla poskytnout pomoc, chtěla pracovat se svým manželem, ale ve školce byl problém. Tam předškoláci nepřijali Zosii, protože ... vyděsí ostatní děti. Ano, slyšela to matka od žen, které se každý den starají o děti. Matky dětí navštěvujících mateřskou školku měly stejný názor.

Obrázek z chwilesloneczne.blogspot.com

Nadace Rainbow of Good, dojatá rodinnou historií, se rozhodla pomoci. Organizace zaplatila za konzultace s odborníky. Rodiče již vědí, že Zosia trpí Apertovým syndromem, jedná se o vzácné genetické onemocnění, které se projevuje deformací lebky. Nadace nyní sbírá finanční prostředky na dívčí chirurgii.

Doufáme, že operace a léčba bude úspěšná a dívka se zotaví. Přejeme také rodičům hodně vytrvalosti.

Główne zdjęcie: chwilesloneczne.blogspot.com