Svět sice postupuje kupředu, ale lidé ho nenásledují. Na každém kroku narazíme na nedostatek empatie, citlivosti, škodlivých a zbytečných komentářů. Když lidé nejsou schopni něco pochopit nebo vzbudit znechucení a pohrdání, sdělují to bez odporu všem kolem nich, aniž by si mysleli, že jejich slova mohou hodně ublížit. A to byl případ Dallas Lynnové, jejíž dvouletý syn trpí vzácnou Hirschsprungovou chorobou.

Jameus trpí vrozenou poruchou inervace střeva, která se projevuje gastrointestinální obstrukcí. Dvouletý mužík má špatně vyvinutá střeva, a proto bude pravděpodobně muset mít po zbytek života ostomické vaky. Nebylo to díky jeho matce, že slyšel něco velmi nepříjemného.

Obrázek z podaj.to

Dallas popsala celou situaci na Facebooku za jediným účelem - vzbudit v lidech empatii!

"Dnes jsme byli ve frontě u pokladny." Můj dvouletý syn chtěl, abych ho zvedla. Když jsem jej zvedla, jeho košile se zvedla a odhalila dva stomické sáčky.

Za námi stála starší žena, která, když to viděla, nahlas řekla: Jak může sakra mít dítě něco tak nechutného?

Zlostně jsem se otočila a jen jsem se na ni podívala. Neodrazená, zeptala se, co se stalo mému dítěti. Bez podrobností jsem právě řekla, že střevo není dobře vyvinuté. Odpustila jsem si, že má vzácné onemocnění zvané Hirschsprungova nemoc.

Nakonec ta žena řekla: „Odpusť mi, ale je to opravdu nechutné, můžeš popravit jeho košili?“

Obrázek z podaj.to

"Chtěla jsem na ni tak moc zakřičet, že má problém ona, ne já." Místo toho jsem jí jen popřála příjemný večer s vědomím, že bude brzy doma a všem řekne, jaké nechutné dítě musela v obchodě sledovat.

Pro informaci každé osobě, jako je ona - v mém dítěti není nic nechutného. Zdá se, že stomie je tabu, ale ve skutečnosti existuje více než 500 000 Američanů, kteří se stejným problémem bojují.

Je pravděpodobné, že můj syn bude po zbytek života potřebovat stomii. Mým úkolem je naučit ho milovat jeho tělo včetně těchto dvou sáčků.

Ta žena, stejně jako mnoho jiných, jako je ona, nechápe, že moje dítě je jako každé jiné. Běží, hraje, plave a chodí do školky. Při pohledu na něj nikdo nečeká, že již podstoupil 20 operací.

Nechci, aby Jameus v budoucnu trpěl takovými komentáři více. Stačí, že musí podstupovat bolestivé procedury.

Je pro mě všechno. Je roztomilý, vtipný a už můžete vidět, že má svou vlastní osobnost. Tyto dva sáčky nepodmíní, kdo je nebo kdo bude. “

Obrázek z podaj.to

Každý, kdo chce někomu říct na internetu něco nepříjemného nebo zlomyslně komentovat něco na internetu, nechte ho dvakrát si promyslet, jak by se cítil kdyby to bylo obráceně …

Obrázek z podaj.to

Hlavní obrázek z podaj.to