V roce 2004, 57letá Aleta St. James nabyla nečekané slávy ve Spojených státech za to, že se stala nejstarší ženou v americké historii, která kdy porodila dvojčata. Od té doby uplynulo 16 let. Jak tato rodina dnes žije? Jak se 72letá Aleta vypořádává se svými mateřskými povinnostmi?

Proti všem

Mít děti v důchodovém věku je odvážný a riskantní krok. Na světě je však stále více žen, které se nebojí stát se matkami po 40 nebo dokonce 50 letech.

Aleta St. James celý život odkládala mateřství. V mládí studovala na divadelní škole, vystupovala na jevišti, pracovala v zábavním průmyslu. Bylo by velmi obtížné spojit vaši oblíbenou práci s vaší rodinou.

foto: google.com

Po své kariéře ve výstavním průmyslu se rozhodla zapojit se do léčebných a duchovních praktik. Aleta ani nemrkla a bylo jí 50 let. Tehdy se najednou rozhodla porodit za každou cenu.

Samozřejmě ji mnoho přátel odrazovalo od tohoto kroku. Koneckonců, je to docela riskantní jak pro její zdraví, tak pro zdraví dítěte. Někdo poukázal na její slušný věk a nazval ji bláznivou. Žena však nechtěla nic slyšet. Nikdy nepatřila do žádné věkové skupiny a obecně se cítila mladší, než byla. Stojí za zmínku, že žena vypadala opravdu úžasně.

Dlouho očekávané štěstí

Aleta strávila několik let pokusy o otěhotnění. V jejím případě pomohla pouze umělá inseminace. Teprve ve věku 57 let se žena konečně stala matkou, nikoli jednoho dítěte, nýbrž dvou: chlapce a dívky.

foto: google.com

Rodina se usadila v New Yorku. Sama žena se musela vypořádat se všemi mateřskými povinnostmi, protože neměla manžela. Někdy to vůbec nebylo snadné.

O 16 let později

Od té doby uplynulo 16 let. Dnes má Aleta 72 let, její děti se staly dospívajícími, již docela dospělými a nezávislými. Pokud jde o její věk, žena vypadá a cítí se skvěle. Je plná síly, aby se zapojila s dětmi, pracovala a žila celý život.

foto: google.com

Její děti, Francesca a Gian, také vypadají velmi šťastně. Na fotografiích jsou šťastní a veselí, obejmou svou matku. Můžete vidět, že zralá žena přistoupila k mateřství se vší vážností.

foto: google.com

Aleta nemá v plánu odejít do důchodu. Stále se věnuje duchovním praktikám - mnozí ji považují za skutečnou guru. Žena je zapojena do tzv. Theta-léčení - jedná se o léčivou technologii, pomocí které můžete ovlivnit své podvědomí a zotavit se z jakýchkoli nemocí.

foto: google.com

Také podle zastánců tato praxe pomáhá lidem zpomalit stárnutí. Při pohledu na Aletu a její děti chápete, že dnešní pozdní porod není tak hrozný, protože moderní ženy stárnou později a lékařské technologie se posunuly daleko dopředu.

foto: google.com

Hlavní foto: google.com