Jak se něco takového může stát!

Vzali jsme naši kočku, nyní již šestiletou, z ulice. Bylo to malé plaché kotě, které se bálo každého, kdo kolem něj prošel. Ale bylo mi ho líto, přicházela zima, už to byl první mráz a toto kotě jsem vzal do teplého a pohodlného domu.

První dva dny to bylo milé kotě, které se bálo všeho kolem sebe. Ale pak si zvykl a stal se aktivním hravým kotětem, které si v noci chtělo jen hrát, běhat a skákat. Nerozuměl tomu, že lidé vstávají do práce brzy ráno. Ale když jsme ráno vstali, stočil se na židli a zdravě spal.

foto: storyfox.ru

Uplynulo šest let, naše kočka se stala rozvážnější a odpovědnější. Navíc chodil sám na procházku ulicí vždy přesně ve stejnou dobu a přesně na dvacet minut, což mu pravděpodobně stačilo. Po procházce se dobře najedl a hodinu spal. Pak mi věnoval svou pozornost. A tak to bylo každý den. Měla jsem pocit, že žije podle plánu, který si sám vytvořil.

Ale jednoho dne se všechno změnilo v našich životech. Ta změna nastala, když přinesl kotě domů. Po další procházce se vrátil domů nejen sám, ale s kotětem, které vypadalo jako on. Dokonce jsem si myslela, že to byl jeho syn, což bylo nepravděpodobné.

Samozřejmě jsme respektovali jeho přání a nechali si toho mladého. Kocour se o něj postaral, ohřál ho, olízal, sledoval jeho každý krok a hrál si s ním. Naučil se jíst z misky a chodit na písek. Naučil jej vše jako pravá matka s tím,že je to táta. Nazvali jsme kotě Syn. Náš kocour k němu nikoho nepouštěl, ale to bylo během toho co to bylo kotě. A když Syn vyrostl, vymyslel si vlastní názor na to, co se může a nemůže. Nezapomněl však na starší kočku, respektoval jej a poslouchal. Nyní jsou v našem domě dvě kočky, jsou to téměř dvojčata.

foto: storyfox.ru

Nějak jsem si myslela, že kdyby kočka měla ráda otce, začala by přinášet koťata. Budeme muset otevřít školku pro kočky, protože kočka je v domě nejdůležitější a rozhodne, kolik koček v ní bude žít.

Je naše kočka jedinečná?

Hlavní foto: storyfox.ru