Téma zvířat vždy přitahuje nitro duše. Dnes vám budu vyprávět o tom, jak byla zachráněna jedna roztomilá kočka.

Lidé jsou krutí vůči našim menším čtyřnohým kamarádům. Obzvláště když se jim prostě už nehodí. Moje kamarádka Nastya mi vyprávěla tento příběh. Kočka jménem Sonic žila s jejími sousedy po dobu 5 let. A zdálo se, že všechno bylo v pořádku, byl milovaný a bylo o něj postaráno. To pokračovalo, dokud žena neporodila dítě.

foto: google.com

Dítěti se samozřejmě věnovala veškerá pozornost. Nejde jen o to, že kočka nebyla milovaná, ale také o to, že majitelé kočku pravidelně zapomněli nakrmit a on tak chodil schody, aby prosil sousedy.

Nastya slyšela, jak se majitelka kočky naštvala a říkala, že Sonicovy chlupy byly všude a jak je unavená z úklidu. Dítě tahá všechno k ústům spolu s chlupy.

Později, během hádky, uslyšela, že ho majitelka chce někomu dát. A bylo by to lepší, kdyby to mělo pohádkový konec.

Jednoho krásného dne dítě vylezlo na kočku a chytilo ho za ocas. Čtyřnohý chlupáč zareagoval poměrně nešikovně: otočil se a masivní tlapou udeřil dítě do obličeje. Na malé tváři byly tři zřetelné škrábance.

foto: google.com

Jak moc se křičelo. Nejdříve dítě, potom matka. Skrze výkřiky bylo jasné, že kočka bude okamžitě uspána, protože je agresivní a nebezpečná.

Je dobré, že během všech těchto dobrodružství byla Nastya doma. Jakmile uslyšela, že se dveře u sousedů zavřely, okamžitě se rozběhla ke schodišti.

Sonic už byl v přepravce s vyděšenými očima. Nastya se modlila, aby kočku nikam nepředali a dali jí ji. Majitelka změnila svůj hněv na radost a dala jí ho. O něco později přinesla sousedka toaletu, misky, drapátko a hřeben.

Nastya si myslela, že se kočka bude někde schovávat a nevycházet, ale ne, jakmile byl přiveden do bytu a propuštěn, klidně popošel a díval se na dívku očima plnými vděčností.

foto: google.com

Jeho srst se zvětšila, jeho oči blikaly a on klidně prozkoumal své nové majetky. Poté, co bylo vše očicháno, skočil na gauč a pokojně usnul.

Tímto způsobem moje statečná kamarádka zachránila zvíře a vytvořila si nového přítele. Už jste někdy zažili takové situace?

Hlavní foto: google.com