Narnia je jméno tříleté kočky žijící ve Francii, jejíž majitelkou je Stephanie Himines. Díky svému neobvyklému vzhledu je Narnia skutečnou „hvězdou“ internetu a sociálních sítí. Polovina obličeje této kočky s modrýma očima je černá a druhá polovina šedá.

Stephanie Himinesová svého domácího mazlíčka nevykastrovala, a tak se Narnia nedávno stal otcem. Musím říci, že v případě potomků takové neobvyklé kočky vykazují geny také velkou rozmanitost. Každé kotě je podobné svému otci, ale svým vzhledem se úplně liší: jedno kotě má šedou srst a druhé černou.

foto: storyfox.ru

Na Instagramu má Narnia více než 246 000 sledujících. Lidé, kteří se přihlásili k odběru na jeho profilu, nazývají tuto neobvyklou kočku různými způsoby: Terminátor, Two-Face a také Chimera. Vědci obvykle odkazují na chiméru mezi kočkami s „oboustrannou tváří“. K tomuto podivnému dvojímu zbarvení dochází u živých organismů, ve kterých tělo obsahuje dva typy buněk obsahující DNA dvou různých jedinců.

foto: storyfox.ru

Majitelka kočky Stephanie Himines říká, že jej nemůže označovat jako chiméru ve vědeckém smyslu, podle výsledků genetického výzkumu Narnie. To je důvod, proč tento mazlíček takové úžasné barvy zůstává tajemstvím mnoha vědeckých vědců.

Hlavní foto: storyfox.ru