Neexistují žádná omezení a žádné zvláštní podmínky pro skutečné přátelství. To platí nejen pro člověka, ale také pro zástupce fauny. Příkladem mimořádného přátelství je příběh holuba Herman a Landy, štěněte čivavy.

foto: storyfox

Jednou se setkali a okamžitě se navzájem zalíbili. Bylo to v rámci organizace s názvem The Mia Foundation. Jeho specialisté se zabývají zvířaty s vrozenými vadami. Například holub vůbec nelítá a zadní nohy čivavy „nefungují“. Po tomto setkání se mezi ptákem a psem vyvinulo velmi dojemné a silné přátelství. Videozáznam těchto vztahů lze najít na internetu.

foto: storyfox

Holub Herman, který nedokáže létat, se stal přítelem štěněte Landa, jehoz zadní nohy „nefungovaly“.

foto: storyfox

Podle People, populárního amerického časopisu o celebritách, žije Herman v péči Sue Rogersové, která nadaci založila, už přes rok. Byl nalezen v jednom autosalonu, kde pták seděl nehybně tři dny. Rogersová byla povolána s tím, že byl hlášen nelétající holub. A Herman byl přijat do fondu. Pomohli mu získat jeho sílu. Ale stále nemohl létat. Podle odborníků je to pravděpodobně výsledek virové infekce nebo poškození mozku.

Každý den je holub nošen ven, aby dýchal čerstvý vzduch.

Holub Herman žije ve fondu již několik let a v lednu se zde objevila čivava Landy.

Štěně je stále velmi malé. Když ho sem přivedli, měl jen 28 dní. A podle Facebooku vážil 140 g. Ale za téměř dva týdny života zde dosáhl hmotnosti 255 g.

Farmář z Jižní Karolíny zavolal do organizace kvůli Landy. Nedokázal se správně starat o štěně se speciálními fyzickými potřebami. Sue Rogers, ředitelka fondu na pomoc zvířatům, naznačuje, že zdravotní problémy čivavy jsou způsobeny poškozením míchy. Štěně se bude muset naučit pohybovat se na invalidním vozíku. Zaměstnanci fondu doufají, že najdou nový domov pro psa.

Nadešel den, kdy se Lundy a Herman setkali.

foto: storyfox

Tehdy se Sue starala o psa a holub seděl vedle gauče. Potom Rogersová chvíli uvažovala, že by položila štěně vedle holuba, a následně tak i učinila. Pozorně však sledovala, co se stalo. Nikdo nevěděl, jak se taková různá zvířata zachovají.

Ale na tom jednom polštáři se pták a pes okamžitě k sobě přitiskli.

foto: storyfox

Opravdu si užili ležení a mazlení.

foto: storyfox

Jak je to roztomilé!

Není divu, že fotografie těchto úžasných přátel na Facebooku byly virální. Příspěvek obdržel přes 19 000 lajků a přes 41 000 sdílení.

foto: storyfox

Přejeme si, aby v životě každého, kdo čte tento článek, vždy existoval někdo, s kým se mohou volně pohybovat, mazlit a užívat si každý den!

Hlavní foto: storyfox.ru