Je těžké uvěřit, že v roce 1959 byla tato dívka nalezena v kolumbijské džungli. Žila tam téměř pět let u kapucínských opic.

Dnes vám povíme úžasný příběh malé holčičky, které pomohla v přežití zvířata. Bohužel se ukázalo, že jsou lepší než lidé …

foto: laykni.com

Marina Chapman (to není její skutečné jméno, sama si ho vybrala) si z té doby moc nepamatuje. Určitě ví, že ve věku asi čtyř let byla unesena dvěma muži přímo ze dvora. Proč? Není známo. Neví, proč byla opuštěná v džungli.

Holčička se ocitla sama na neznámém místě. Hodně bloudila, plakala a volala po matce, ale nikdo nepřišel. Několik dní nic nejedla ani nepila, byla extrémně vyčerpaná.

foto: laykni.com

Pak jí přišla na pomoc kapucínská opice. Nejprve opice dítě chvíli sledovaly, pak se k ní přiblížily. Jedna z opic se dotkla dívky a začala ji čichat a zkoumat, po chvíli přišli další. Marina byla zpočátku vyděšená a dokonce na ně křičela, aby ji opustili, ale později si uvědomila, že kdyby jí chtěli ublížit, udělali by to už dávno. Později zvířata vzala dívku ke zdroji vody. Pak ji postupně učili šplhat po stromech, najít jídlo, poslouchat a rozumět zvukům džungle ... Trvalo to asi pět let.

foto: laykni.com

Dívku našli lovci, kteří ji prodali nevěstinci. Musela tam uklízet jídlo. Marině se však podařilo uprchnout. Dlouho žila v ulicích Cucuty, schovávala se před policií a nějakým způsobem si zajišťovala jídlo.

foto: laykni.com

Štěstí však dívku neopustilo a nakonec se na ni osud usmál. Mariny si všimla sociální služba, která našla její rodinu. Později získala vzdělání a vdala se. Nyní má vlastní rodinu.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Mimochodem, už v dospělosti napsala Marina o svém životě knihu „Dívka bez jména“, protože neví, jak stará je ve skutečnosti a jak se jmenuje. Našla odezvu u milionů lidí po celém světě a stala se skutečnou literární senzací.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Hlavní foto: laykni.com