Dobrota vždy zvítězí!

Jako dítě každý z nás sní o tom, že by nám rodiče dovolili mít kotě nebo štěně. A to vše proto, že chceme mít vedle sebe oddaného přítele. Někdy si lidé berou zvířata z útulku nebo od přátel, ale ne každý si myslí, že je to pro živou bytost velká odpovědnost.

Přijmou kočky nebo psy, zaplatí za ně spoustu peněz a potom je vyhodí na ulici.

Stalo se mi to v jeden z nejběžnějších dnů, kdy jsem jela do práce. To ráno nebyl na silnici žádný provoz, což je pravděpodobně důvod, proč jsem si všimla, že auto táhlo k řece a zastavilo. Už jsem přecházela most, když jsem si všimla muže vystupujícího z auta s krabicí v ruce. Po chvíli odhodil krabici do vody, rychle se vrátil k autu a odjel pryč.

Nejprve jsem na to nereagovala, ale vzpomněla jsem si na moji babičku, která mi řekla, jak se koťata topila v jejich vesnici.

Prostě jsem nemohla nic nedělat.

Rychle jsem zavolala záchranáře a nahlásila případ. Záchranáři dorazili rychle. Nemohla jsem jen tak stát stranou a šla jsem s každým hledat toho nešťastníka.

Prozkoumali jsme řeku z obou stran, ale marně. Bylo všechno naše úsilí pomoci zbytečné? Chystali jsme se odejít, když jsme najednou uslyšeli tiché pískání. Kotě vyšplhalo na skálu a prosilo o pomoc. Zoufale zakňučelo a celou svou silou se držel malých výčnělků na kameni.

foto: google

Záchranáři ho rychle chytili. Malé - celé mokré a vystrašené, samozřejmě nemělo tušení, jaké štěstí měl na záchranu.

Byl vzat k lékaři: vyšetřen a nakrmen. Ukázalo se, že se jedná o kotě. Dostala jméno – Peach.

foto: google

Rozhodla jsem se ji vzít k sobě. Nyní je v bezpečí. Jsem ráda, že jsem se podílela na její záchraně. Jsem na to velmi hrdá.

foto: google

Jaká škoda, že v našem světě existuje krutost a lhostejnost. Ale lidí dobré vůle je více! Přemýšlejte o tom - „Jsme zodpovědní za ty, které jsme přijali!“

Hlavní foto: google.com