Muž šel s přítelem, aby ráno pořádal každodenní pochůzky. Jako každý den neočekávali nic zvláštního. Dokud si řidič nevšiml psa na silnici.

Fena hlasitě štěkala a byla rozhodně netrpělivá. Přátelé vystoupili z auta, aby viděli, co by mohlo psa tak vyděsit. Všimli si špinavé a chátrající cihlové zdi, za kterou našli malé štěně.

Věc byla vážná. Pes, zřejmě ze zvědavosti, dal hlavu do plastové nádoby a nemohl ji odtamtud dostat později.

Nyní muži pochopili, proč byla matka tak rozrušená.

foto: storyfox.ru

Cítila, že štěně potřebuje lidskou pomoc. Sama by se samozřejmě s tímto problémem nedokázala vyrovnat. Mohla jen zoufale štěkat, aby upoutala pozornost. Pes velmi doufal, že si jeden z pečujících kolemjdoucích všimne jejího volání o pomoc. A tak se to stalo.

Muži začali štěně zachraňovat. Smrtelně vyděšené štěně se nechtěla přiblížit k cizincům. Jednomu muži se ho podařilo chytit. Začal táhnout sklenici k sobě. Rychle si uvědomil, že psa nelze takto zachránit. Druhý muž byl obklopen ostatními štěňaty, skákali kolem něj a přátelsky vrtěli ocasy. Bylo to, jako by vítali své spasitele.

foto: storyfox.ru

Trvalo nějakou dobu, než se zbrklý pejsek uvolnil z nádoby. Dokonce zavrtěl hlavou, aby ukázal, že ho už nic netrápí. Rozběhl se k muži, který ho zachránil, a nechal se pohladit.

A máma psa tyto události sledovala pořád. Dívala se na lidi s nadějí a nezasahovala. Když bylo po všem, dovolila lidem si trochu pohrát s jejími štěnaty.

foto: storyfox.ru

Naštěstí se štěně po propuštění ze sklenice chovalo normálně. To znamená, že ho plastové otroctví nezranilo.

Hlavní foto: storyfox.ru