Jakmile toto kotě získalo lístek do nového, šťastného života.

Na začátku jara je kotě se zakřivenými předními nohami přivezeno do zařízení na ochranu zvířat Friends for Life Rescue Network.

„Narodila se s poškozenými vazy a šlachami v předních nohách, což způsobilo zakřivení,“ říká Jacqueline DeAmore, zakladatelka centra.

Kotě bylo posláno do domu dočasných dobrovolníků Mel Lamprey a jejího manžela Zana. Kotě se jmenovalo Spulya a šťastně se začalo zotavovat ve své nové rodině.

foto: laykni.com

Několikrát denně jí byly předepsány fyzioterapeutické procedury pro cvičení tlapek.

Léčba probíhala dobře. „Její zápěstí jsou vyhřívána pomocí vyhřívací podložky, poté masírována a protahována, aby se uvolnily šlachy a vazy. To by mělo pomoci rostoucím kostem správně se tvarovat,“ vysvětluje Jacqueline.

foto: laykni.com

Brzy bude kotě vybaveno „podporami“ zvyšujícími rozsah pohybu. Spulya neodporuje, zdá se, že chápe, že je to nezbytné pro její zdraví.

Malá má opravdu ráda svou pěstounskou rodinu a miluje, když ji všichni objímají a věnují jí pozornost. „Je to tátova hloupá, zvědavá, milá holka. Svého otce velmi miluje a omotává si kolem něj malíčky,“ říká Mel o svém manželovi.

foto: laykni.com

Kotě miluje hraní. Ze všeho nejvíc ráda visí Zanovi na krku.

V domě je také dospělá kočka jménem Chester, které bylo zachráněno před vážnou nemocí. Zrzavý chlapec okamžitě přišel vstříc nováčkovi.

foto: laykni.com

„Přistoupil k ní a posadil se vedle ní, jako by byli nejlepší přátelé,“ říká Mel.

Jsou k sobě velmi připoutaní.

Zdroj: youtube.com

Hlavní foto: laykni.com