Myslím, že jsem zjistil, proč jsou kočky milovány více než psi: nerostou tolik jako psi, nemusíte si s tím dělat starosti. Ano, souhlasím s tím, že kočky mají všechny druhy hybridů, které nejsou o moc menší než větší psi, ale jedná se o speciální případy, které jsou vzácné. Chihuahua a Spitz mají jinou výšku než německý ovčák a malamut - rozdíl je obrovský.

A teď příběh.

Určitá rodina se dlouho nemohla rozhodnout, jaké psy chtějí. Chtěli si koupit psa, ale přemýšleli o plemeni, protože někteří členové rodiny chtěli malého psa a někteří chtěli velkého. Rozhodli se pro velkého psa, německého ovčáka. Ve srovnání s jinými obry je to středně velké plemeno.

Po rozhodnutí bylo štěně druhý den přivezeno domů. Na první pohled se zdá, že to není obyčejný pes, i když je těžké to zjistit podle velikosti štěněte, takže můžeme být zmateni.

foto: google

Začal růst jako z vody – ne v rozmezí dní, ale hodin. Jeho majitelé velmi dobře věděli, jaké velikosti němečtí ovčáci dosahují, a byli na to psychicky i finančně připraveni. Od prvních měsíců svého života nás štěně začalo překvapovat svou výškou.

foto: google

Někdy se zdálo, že nepřestane růst a nakonec se zvětší než dům, kde žil. Ve skutečnosti vyrostl natolik, že to bylo pro německého ovčáka divné. Jeho tlama vypadá, že vystraší každého nezvaného hosta, pokud se mu nepodíváte do očí, protože zůstali stejně nevinní jako před několika lety.

foto: google

Hlavní foto: google.com