Věra se objevila v rodině, když psi konečně a nenávratně vstoupili do našich životů. Měla jsem ji v lednu a v prosinci, měsíc před tím, než se narodila, jsem stále řídila severní sáňkařské psy přes závěje. Ihned po porodu jsem nechala své matce kočárek se spícím dítětem a odvážně jsem jela se psím spřežením rychlostí 45 km / h.

foto: google

Psi samozřejmě Věru brali klidně. Igor a Nota se stali prvními chůvami,

foto: google

kteří s námi žili doma, ne v kleci. Vzpomínám si, jak se dítě okamžitě uklidnilo, když bylo na měkké srsti teplého přítele.

foto: google

Čas vypršel. V létě se moje dcera dokázala posadit a začala se plazit. Psi se dostali do větších potíží. Musím říci, že naši husky s ní byli tak opatrní, že si nepamatuji jediný případ, kdy na ni tlačili, skákali na ni, snažili se jí ublížit, a ještě více - vrčeli na dítě!

foto: google

Dítě se naučilo chodit a drželo se rusovlasé Igorovy kůže. Je nejopatrnější a nejpozornější z celého stáda, upřímně snášel všechny útrapy nuceného otcovství.

foto: google

Čím starší byla dcera, tím víc se o smečku začala zajímat. Společně jsme jedli, chodili na procházky, chodili do školky na saních. Psi se také stali sedativem pro naše dítě: chodila do stánku nebo pod schody, kde psi spali, a mohla si lehnout 20 - 30 minut, dotýkat se vlasů a mluvit svým vlastním jazykem.

foto: google

Věra sdílela jídlo a hračky. S naší pomocí se naučila psům rozumět a oni si zase užívají pozornosti, kterou jim věnovala.

Pokud se pes choval opatrně kolem dítěte - byl chválen. Opravili jsme pokusy chovat se před ní špatně.

foto: google

Příští léto, když měla moje dcera 2,5 roku, už pravděpodobně chodila se psy na vodítku a poslouchali ji!

Obří psi, třikrát větší než ona, čekali, až je Vera bude následovat, a nepokoušeli se tahat ani s ní nijak lomcovat. Takové pohledy byly obzvláště atmosférické, připomínaly mi Mauglího v smečce vlků.

foto: google

Nyní se dívám na svoji tříletou a vidím v ní spoustu lásky a náklonnosti k psům. Pravá a téměř instinktivní láska

foto: google

vztahu mezi zvířaty a malým člověkem, který objevuje svět kolem sebe.

foto: google

Moje dcera nyní stále častěji žádá, abych ji vzala s sebou, když je čas na krmení. Sáňkování je její oblíbená zábava! Krmí bez strachu 27 (!) psů a bez jejího souhlasu nepřijdou k misce. Neuvěřitelné!

foto: google

Vera má bezpochyby jedinečné dětství, odlišné od všech ostatních. Nechte ty okamžiky, které se snažím pečlivě zaznamenat do mých fotoalb, zůstaly nejen v paměti, na papíře, ale také v paměti své dcery jako vzpomínky plné bezpodmínečné lásky a skutečného štěstí.

foto: google

Hlavní foto: google.com