Mnoho herců filmu „Jih proti Severu“ získalo po premiéře filmu obrovskou popularitu, ale osudy některých z nich byli velmi tragičtí.

Vivien Leigh

Viviene (26) byla vybrána z téměř 1 500 kandidátů a role Scarlett přinesla Leigh neuvěřitelnou popularitu.

foto: lemurov.net

V 40. letech minulého století se Viviene provdala za režiséra a producenta Laurence Oliviera. Pár byl úspěšný, ale Leigh se nemohla stát matkou: dvě těhotenství skončily potraty. Po druhém pokusu o narození dítěte se herečka dostala do deprese a později se dozvěděla o nemoci - plicní tuberkulóze.

Vivienin manžel nepodpořil Viviene a požádal o rozvod k jejím 45. narozeninám. Leigh působila v herecké profesi navzdory své nemoci. Bohužel tuberkulóza zvítězila - legendární herečka zemřela ve věku 67 let.

Clark Gable

Clark Gable, alias Rhett Butler, byl slavný už před filmem „Jih proti Severu“, ale snil o změně typů rolí, které hrál (často darebáci). Během natáčení filmu se Clarke oženil se svou milovanou herečkou Carol Lombardovou. V roce 42 Gable ovdověl: letadlo jeho manželky havarovalo do skály a vybouchl. Důvodem byla chyba pilota.

foto: lemurov.net

Zničený Clark upadl do deprese a rozhodl se vstoupit do armády. Podařilo se mu přežít. Poté, co sloužil v armádě, pokračoval Gable ve své herecké kariéře a v roce 1960 nečekaně zemřel na infarkt.

Leslie Howard

Po natáčení Howarda (hrál roli Ashleyho Wilkes), který byl již tehdy velmi slavný a úspěšný, pokračoval ve své hollywoodské kariéře.

foto: lemurov.net

Na letadlo Leslieho letícího z Lisabonu do Londýna zaútočily německé stíhačky. Všichni cestující, včetně Howarda, zemřeli.

Hattie McDaniel

Hattie McDaniel, která hrála roli služebné (Mammy), získala za tuto roli Oscara. Ve svém osobním životě však neměla štěstí. První manžel zemřel bezprostředně po svatbě a manželství s druhým manželem netrvalo ani rok. Začátek vztahu s třetím manželem byl dobrý, ale neúspěšné těhotenství vedlo k neshodám v rodině a brzy Hattie podala žádost o rozvod. Důvodem byla žárlivost toho druhého.

foto: lemurov.net

Její čtvrté manželství také nebylo šťastné. Brzy poté byla McDaniel diagnostikována s rakovinou prsu. Hattie onemocněla a zemřela ve věku 57 let. V závěti nechala požadavek, aby byla pohřbena v sněhově bílé rakvi.

Olivia de Havilland

Olivia de Havilland hrála roli Melanie Hamiltonové. V životě byla úplným opakem jemné a dobromyslné Melanie. Neustále soutěžila se svou malou sestrou Joan a neváhala se vydat na cestu.

foto: lemurov.net

Poté, co bylo dokončeno natáčení, Olivia zažalovala filmovou společnost, aby znovu vyjednala podmínky smlouvy, což hercům zakázalo vystupovat v jiných filmech po dobu šesti měsíců po ukončení natáčení. Vyhrála soud, což byla důležitá událost pro hereckou komunitu.

Další kariéra herečky byla velmi úspěšná, což jí přineslo slávu a vysoký příjem. Olivia měla dvě děti. Bohužel její syn zemřel na rakovinu ve věku 42 let. Havilland sama zemřela v létě roku 2020 a dožila se 104 let.

Takový je osud legendárních herců, kteří hráli ve filmu „Jih proti Severu“. Ne všichni byli šťastní, ale fanoušci si je pamatovali jako úspěšné a talentované.

Hlavní foto: lemurov.net