Byl celý špinavý topným olejem, srst celou špinavou, krk oholený a na něm stopy jódu.

Jednoho květnového dne si dobrovolníce všimla kotěte ležícího u dveří supermarketu. Byl celý špinavý topným olejem, špinavou srst, krk oholený a na něm stopy jódu. Zřejmě se někdo snažil uzdravit toto kotě. Dívka před něj položila jídlo, ale kotě to jen oňuchalo a nedotklo se ho. Potom vyšla uklízečka z obchodu a začala koťátko odhánět koštětem. Malý se pomalu postavil, trochu se vzdálil a znovu spadl na stranu. Dobrovolníce si uvědomila, že kotě je zjevně nemocné, protože neutekl ani před koštětem.

Dívka si vzala kotě domů. Celý den a noc spalo a jídla se ani nedotklo. Když se to následujícího dne opakovalo, dívka si uvědomila, že zvíře je velmi slabé. Ani se nepohyboval po bytě, mohlo se ledatak plazit k radiátoru.

foto: storyfox.ru

Kotě nechala ošetřit na veterinární klinice. Bylo prochlazené, dehydrované a strašně vyčerpané. Výsledky krevních testů byly velmi špatné. Kočce byly předepsány zahřívací polštáře a kapky. O dva dny později teplota kotěte vzrostla na 42 stupňů. Stále byl velmi slabý a odmítal jíst. Sama dívka připojila chudáka ke kapačce, protože s ním nemohla pořád chodit na veterinární kliniku. Dokonce se v noci probudila, aby dala kotěti léky. Celou tu dobu kotě leželo v náručí a vrčelo. Bylo jasné, že se kotě vzpamatovalo, a tak poděkovalo své zachránkyni za to, že se o ni starala.

foto: storyfox.ru

Dobrovolníce pojmenovala kotě - Proshka. Každý den se vzpamatovávalo a z „ošklivého káčátka“ se stal nádherná kočka. Pouze srst na krku nerostla dlouho. Po několika měsících srst domácího mazlíčka úplně narostla a okamžitě se stala neuvěřitelně atraktivním „číčou“. Dobrovolnice zveřejnila fotografii zvířete na webu a byli lidé, kteří si ji chtěli adoptovat. Mladý muž odpověděl první. Dobrovolnice ve skutečnosti nechtěla dát kočku mladým lidem, protože mnozí opouštějí zvířata kvůli tomu, že je prostě nezvládají. Ale zpráva od tohoto mladého chlapce byla tak dojemná, že dívka souhlasila, že mu dá Proshku.

foto: storyfox.ru

foto: storyfox.ru

Uplynuly dva roky. Majitel často zasílá dobrovolnici fotografie Proshky, které ukazují, jak šťastné kotě žije. Chlapec kupuje domácímu mazlíčkovi vysoce kvalitní jídlo a kotěti někdy ostříhá dlouhou srst. Nedávno přivezl domů nového kamaráda pro Proshku. Kočky si spolu hned rozuměly, teď si spolu hrají, jedí a spí.

Hlavní foto: storyfox.ru