V Los Angeles v zoo bylo s těžkým srdcem rozhodnuto o uspání vjyímečného páru lvů - slavný Hubert a Kalise. Smrt rychlá, snadná a co je důležitější, společná. Faktem je, že tato dvojice lvů se proslavila svou loajalitou a vzájemnou vazbou. A to natolik, že se z nich stal dokonce neoficiální zoo talisman.

foto: lemurov.net

foto: lemurov.net

Lvi byli uspáni, protože byli velmi staří a nejenže neustále trpěli nemocemi, ale také trpěli zhoršením kvality života. Hubertovi a Kalis bylo 21 let, což, i když je kratší než maximální délka života lvů v zajetí 25 let, je mnohem delší než délka života ve volné přírodě, která je 12–16 let. Pár se setkal ve velmi zralém věku v roce 2014, kdy už nemohl mít mláďata. Staří lvi se do sebe zamilovali a strávili zbytek života nerozlučně.

foto: lemurov.net

foto: lemurov.net

Je snazší ilustrovat na příkladech, jak silný byl tento vztah. Někteří návštěvníci podnikli speciální výlety do zoo, aby viděli jedinečný romantický pár. V posledních letech se Hubert a Kalisa stali talismanem na Valentýna, prakticky se nikdy nerozešli a ochotně pózovali pro hosty. Ve volné přírodě to funguje tak, že jeden muž má mnoho mladých žen, které nejsou příliš udržovány - ve stáří ustupuje mladším a silnějším. Hubert a Kalisa předvedli úplně jiný přístup.

foto: lemurov.net

Pokračování v léčbě by znamenalo týrání zvířat. Pracovníci zoo nemohli nechat ani jednoho z nich zemřít jako prvního a druhé zvíře by trpělo osamělostí.

foto: lemurov.net

Hlavní foto: lemurov.net