Bill Shaver, který žije v Missouri, se loni na jaře vrátil z rybářského výjezdu a zůstal v opuštěné vesnici. Když se muž doslova o minutu později vrátil ke svému autu, našel v něm nečekaného návštěvníka.

Toulavý pes seděl stočený na sedadle se sklonenou hlavou a zavřenýma očima. Zvíře vypadalo vyčerpané a smutné, takže Bill prostě nezvedl ruku, aby ho vyhnal. Místo toho Shaver nabídl psovi několik rýžových tyčinek, které byly během několika sekund snědeny.

foto: lemurov.net

Bill má velmi rád zvířata, takže pes měl štěstí. Muž poslal své ženě fotografii svého nezvaného hosta a zeptal se, jestli by mohla vzít zvíře s sebou. Naštěstí jeho žena souhlasila a Shaver se vrátil domů se svým novým čtyřnohým přítelem. Pes celou cestu klidně spal na sedadle a nechtěl ho opustit, i když auto zastavilo až k Billovu domu.

foto: lemurov.net

Pes byl pojmenován River na počest místa, kde byl nalezen. V jejím novém domově byla River přijata velmi srdečně: zde na ni čekaly další tři zvířata - Butters, Winston a Ginger. A ačkoli byla kočka zpočátku opatrná a vůči novému nájemníkovi spíše agresivní, později přijala i nového člena rodiny.

Před seznámením River se zbytkem domácích mazlíčků musel Bill psa připravit. Pes byl velmi vychrtlý, vyčerpaný, dehydrovaný a špinavý. Zvíře bylo pokryto klíšťaty a ranami. Shaver vykoupal nového mazlíčka, postaral se o rány a podával mu vydatnou večeři. Po koupeli, zbavení se krvežíznivého hmyzu a po jídle se River uvolnila a mohla klidně spát celou noc.

Zdroj: Youtube.com

Následujícího rána vzal Bill psa na veterinářskou kliniku a shledal, že zdravotní problémy jsou mnohem vážnější, než se poprvé objevily. Řeka byla diagnostikována se srdečními chorobami, nehojícími se hnisajícími ranami a parazity.

Rodina Shaverů poskytla řece komplexní péči a efektivní léčbu, díky níž se mazlíček rychle vzpamatoval a začal se cítit skvěle. Nyní projevuje vynikající chuť k jídlu, hraje si šťastně se svými nově potkanými přáteli a majitele velmi miluje.

Hlaavní foto: lemurov.net