Často se stará o děti a gorilí matka má možnost spát v jejich blízkosti.

Mateřský instinkt u goril je dobře vyvinutý. Jsou velmi pozorní ke svým dětem, pečlivě se o ně starají a spolehlivě je chrání před všemi nebezpečími.

Stejně jako lidé se i gorily unavují. Pak přijdou na pomoc příbuzní, připraveni pomoci v obtížné chvíli.

foto: storyfox.ru

Takže v rodině primátů žijících v horách Rwandy byla spatřena samice jménem Ubucombe. Ochotně se podílela na péči o děti jiných žen. Pracovníci Společnosti pro ochranu goril byli překvapeni, když zjistili, že v tomto věku ještě není mateřský instinkt výrazný, protože mladá žena je ještě teenagerka.

foto: storyfox.ru

Vždycky přijde na záchranu. Samice jménem Gutangara má až sedm malých dětí, o které se celý den stará. Proto se o ně Ubucombe často stará a gorilí máma má možnost spát v jejich blízkosti.

Odborníci poznamenávají, že předčasné odstavení přispívá k rychlejšímu osamostatnění gorily. To znamená, že samice bude moci porodit nová miminka rychleji, čímž se zvýší populace.

This is female Ubukombe babysitting the 10 month old infant of Gutangara from Pablo's group. Babysitting is a great strategy in gorilla development and in large groups such as Pablo's we are able to see this type of behavior more often than in others. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 🎥: James Munyawera

Posted by Dian Fossey Gorilla Fund International on Thursday, February 20, 2020

Zdroj: facebook.com

Hlavní foto: storyfox.ru