Navzdory skutečnosti, že divoká zvířata jsou pro domestikaci prakticky nevhodná, existují výjimky, když se mezi nimi a lidmi vytvoří vřelý vztah, a naším nejdůležitějším úkolem je udělat vše pro to, abychom je udrželi v bezpečí. Rád bych proto začal příběhem o tom, jak se lidé neočekávaně dostali do situace, která zaskočila celý svět.

foto: storyfox.ru

Tento příběh se odehrával v jedné z nejmalebnějších severních oblastí Karelské republiky. Bez ohledu na to, jak krásná jsou tato místa, drsné počasí dělá svou práci.

foto: storyfox.ru

Když je vodní nádrž pokrytá ledem, stává se z ní nebezpečná oblast, které se snaží vyhnout nejen lidé, ale i divoká zvířata.

foto: storyfox.ru

Když je zima, mnoho zvířat se pokouší dostat přes jezero, dokud nezamrzne, protože je lepší překonat to plaváním, než riskovat, že spadnou pod led. Totéž udělal medvěd se dvěma mláďaty.

foto: storyfox.ru

Zpočátku se zdálo, že v ničem není problém. Všichni tři pravděpodobně připluli na opačný břeh, ale uprostřed jezera mladí začali zaostávat za svou matkou.

foto: storyfox.ru

Museli bojovat s proudem, ztráceli sílu, zatímco medvědí matka pokračovala v plavání. Poblíž proplouval rybářský člun a rybáři si okamžitě všimli, že se dvě medvíďata snažila zůstat na hladině, zatímco se jejich matka už třásla na břehu. Teprve po chvíli si uvědomila, že její mláďata jsou pozadu. Bohužel zjevně neměla sílu se pro ně vrátit.

foto: storyfox.ru

Rybáři se rozhodli mladým pomoci. Když dosáhli topících se zvířat, na vlastní oči viděli, že dvě mláďata medvěda byla téměř vyčerpaná a velmi vyděšená.

foto: storyfox.ru

Zpočátku je muži chtěli vytáhnout z vody, ale když se k nim přiblížili, viděli, jak je medvěd na břehu nervózní a kráčí ze strany na stranu a dívá se na loď.

Rybáři byli překvapeni, protože nechápali, jak by matka mladých reagovala, kdyby se jich dotkli. Předpokládali, že medvědice k nim dokáže velmi rychle plavat a zaútočit na ně, a mláďata se v tomto případě jednoduše utopí - neměli sílu vystoupit na břeh sami. Muži museli chvíli počkat, než se medvěd uklidnil a šel o kousek dál. Teprve poté učinili první pokus o přitažení mladých.

foto: storyfox.ru

Jakmile je chtěli vytáhnout, jeden medvěd okamžitě popadl loď, ale už neměl sílu na ni stoupat. Rybáři neriskovali to, že se jich dotknou rukama. Doufali, že si zvířata udělají všechno sama, ale nic z toho nebylo.

foto: storyfox.ru

Nyní muži přemýšleli, jak jim pomoci. Je dobrý nápad pokusit se je vytáhnout rukama? Ne, protože se mláďata mohla jen vyděsit a spadnout zpět do vody, ze které by se určitě nedostali ven. Nejlepším řešením v té době bylo pokusit se je chytit velkou rybářskou sítí.

foto: storyfox.ru

Medvěd se setkal s pohledem jednoho z mužů, který začal plán realizovat, a zdálo se, že si uvědomil, že se mu snaží pomoci. Ale tahání malého medvěda pomocí síťované sítě se ukázalo jako obtížný úkol.

foto: storyfox.ru

Neměli na výběr. V jednu chvíli se jim dokonce zdálo, že z toho nic nebude. Několik dalších pokusů o jejich společné úsilí - v člunu bylo jedno medvídě. Ale byl tu ještě jeden, který také čekal na pomoc. Rybáři se velmi obávali, že během záchranné operace druhého medvěda ten první zpanikaří a pobíhá kolem člunu, což by výrazně komplikovalo situaci. Naštěstí byl medvěd zticha a klidný.

foto: storyfox.ru

Pak udělali totéž s druhým medvědem, i když také vypadal velmi vyčerpaný. Šlo všechno hladce. Zdálo se, že věděl, že protože pomohli jeho mladšímu bratrovi, nemusel si dělat starosti a paniku.

foto: storyfox.ru

Když byl na palubě druhý medvěd, rybáři uvažovali, jak je nyní přivést zpět na břeh? Nakonec, kdyby se přiblížili k matce mladých, okamžitě by na ně zaútočil. Nechtěli riskovat.

foto: storyfox.ru

Když přemýšleli, co dělat, museli mladé oblékat do teplých šatů, protože se stále třásli zimou. Muži si uvědomili, že to nemůže trvat tak dlouho. Nemohli přijít domů se dvěma malými medvědy. Také nechtěli být pro matku na večeři. Po dlouhém přemýšlení se rozhodli plavat podél pobřeží, dokud matka nebyla z dohledu, a potom rychle přistát s mladými.

To je to, co udělali. Mladí byli tak vyčerpaní, že se ani nevzpouzeli. Poté, co opustili břeh, muži nějakou dobu sledovali situaci, dokud neuviděli, že matka se znovu spojila s mladými.

foto: storyfox.ru

Hlavní foto: storyfox.ru