Sherin, koordinátorka záchrany zvířat, náhodou uviděla psa, který byl téměř úplně plešatý. Skoro vykřikla lítostí. Přes jeho hrozný a ošuntělý vzhled bylo jasné, že je to čistokrevný pes.

Jednotlivé kusy bílé srsti naznačovaly, že v minulosti byl tento chudý pes načechraný a docela pohledný. Ale někdo ho krutě vyhnal do ulic, když už byl nemocný a úplně vychrtlý.

Kdo mu to mohl udělat? Proč ho nevyléčil? Proč nepomohl svému věrnému čtyřnohému příteli?

foto: mimimetr.me

Sherin neznala odpovědi na tyto otázky. Ale žena si byla jistá, že na rozdíl od bývalého majitele psa byla připravena pomoci nemocnému zvířeti.

Pes měl pokročilý svrab, bakteriální infekci a byl velmi vyhublý. Navíc s ním nebylo dlouho zacházeno dobře. Navzdory všemu se pes nestal agresivním. Naopak přivítal osobu, která nabídla pomoc. Dokonce mával ocasem, i když kvůli vyčerpání to dělal s obtížemi.

foto: mimimetr.me

Sherin dala psovi přezdívku Mooney. Pes žil v útulku a žena ho po nějaké době odvedla do svého domu. Myslela si, že doma, za lepších podmínek, mu to bude pohodlnější. To mu umožní rychleji se zotavit a nabrat sílu.

Byly použity všechny dostupné prostředky - silná antibiotika, příjemné léčebné koupele a lahodné, kalorické jídlo …

foto: mimimetr.me

Sherin se každý den neúnavně starala o Mooney. Vytvořila pro něj ideální podmínky. A on se zase k ní přitulil. Projevil svou vděčnost a lásku.

Po dvou měsících začal Mooney vypadat mnohem lépe. Samozřejmě stále potřeboval léčbu, ale bylo jasné, že pes se očividně zotavuje.

foto: mimimetr.me

A pak mu Sherin sama našla dočasného majitele. Byla ráda, že pes skončil v dočasném domově. Byli tam už dva další psi, takže Mooney měl šanci snadno zapadnout do jejich společnosti.

Mimochodem, když mu srst začala dorůstat, bylo jasné, že Mooney pochází z plemene pyrenejský salašnický pes. Bezpochyby. Tento plnokrevný kus se určitě stane součástí dobré rodiny!

foto: mimimetr.me

Mooney, poté, co žil v drsných podmínkách, je docela silný. Už mohl hledat stálého vlastníka.

Brzy byl takový muž nalezen. Texaská rodina. Jeff, jeho manželka a děti byli potěšeni, když viděli Mooneyho v jeho sněhobílém kožichu. Z hubeného, ošklivého a velmi nemocného psa nezbylo nic.

Musím zmiňovat, že je dnes šťastný pes? Rodina ho miluje.

foto: mimimetr.me

Jak dobré, že několik pečujících lidí zachránilo psa, který téměř umíral, a poskytlo mu nový důstojný život!

Hlavní foto: mimimetr.me