Bylo čerstvé letní ráno. Ptáci se probudili nejdříve a probudili zbytek světa nádherným zpěvem.

Oblékla jsem si šaty a rozhodla se jít k jezeru. Rána u vody jsou ještě krásnější. Voda v jezeře je klidná a nad ní stoupá mírná mlha, která pokrývá trávu malými kapkami rosy. Měli jsme jen jednu cestu k jezeru a tam jsme se dostali pěšky po okraji lesa.

Mělo to své výhody. V horkém počasí vás větve stromů chrání před sluncem. Cesta vypadala každé ráno trochu jinak a byly to květiny, které kvetly a jahody dozrály.

Tentokrát jsem na cestě potkala medvěda s mláďaty. Abych je nevyděsila, seděla jsem tiše u stromu a čekala, až projdou.

Medvědů jsme se nebáli, protože v lese jich bylo málo a stávali se častými hosty v naší vesnici. Ale stále jsme byli ve střehu. Nemohla jsem se před ní skrýt, medvěd přišel ke mně a přitiskla ke mně jednoho z mladých.

Trochu jsem se vyděsila, medvěd tlačil své dítě ke mně a začal ustupovat. Abych pochopila, co chce, začala jsem se pomalu přibližovat k malému medvědovi.

Medvěd se choval klidně, viděla jsem, že mládě má zraněnou tlapu. Jak se ukázalo později, v tlapce byla velká tříska, kterou zvířata nedokázala vytáhnout. Vzala jsem medvědí mládě do náruče a prudce vytrhla třísku. Malý zavrčel, medvěd udělal krok ke mně a já jsem ustoupila. Obecně všechno skončilo dobře, pomohla jsem zvířeti a zvíře mi neublížilo.

foto: storyfox.ru

Upřímně, nevím, na co jsem v tu chvíli myslela. Každý mi řekne, že bych to neměla dělat. Ale z nějakého důvodu jsem věděla, že zůstanu nedotčena. Zvířata prostě potřebovala pomoc. V našem lese se medvědi lidí nebojí, nejsou zde žádní lovci. Proto neútočí na lidi.

Hlavní foto: storyfox.ru