Jak moc si někdy rádi stěžujeme na úplně běžné věci, stěžujeme si a nedoceňujeme je. Ráno můžeme být nespokojeni se vzhledem nebo účesem, nelíbí se nám, že se vlasy netváří tak, jak bychom si přáli, nebo kudrlinky nevydrží moc dlouho. Ale desetiletá dívka z Melbourne, Shilah Calvert-Yin, žije se syndromem nedotknutelných vlasů a nemá smysl si na to stěžovat, protože to je její rys.

foto: laykni.com

Na naší planetě je asi sto lidí, kteří mají tento syndrom, mezi nimi byla nalezena Shilah. Jedná se o vzácnou anomálii, když jsou vlasy uspořádány tak, že je prakticky nemožné je česat.

foto: laykni.com

Tato funkce se zpravidla projevuje v raném dětství, vlasy jsou stříbřité nebo slámově zbarvené.

foto: laykni.com

Shilah má blond vlasy, které se kroutí velmi jemně, jsou velmi zamotané a nezbedné, vždy trčí v různých směrech.

foto: laykni.com

Prostě je nemůžete uspořádat. Lékaři říkají, že se v dospívání musí „usadit“, ale nikdo vlastně neví, jestli tomu tak opravdu bude.

foto: laykni.com

Matka dívky, Celeste, říká, že se dítě narodilo s normálními tmavými vlasy a ve věku tří měsíců jimi začaly pronikat lehké „jehly“. Obyčejné vlasy začaly vypadávat a na jejich místě rostly „jehly“. Nejzajímavější je, že rostly jasně v pravém úhlu k hlavě a byly stále světlejší.

foto: laykni.com

Vlasy dosáhly stejné délky jako nyní, když byly Shilah 2 roky a už nerostou. Jak říkají lékaři, tento syndrom je častěji zděděn, ale v rodině Calvert-Yin nikdo nemá takové vlasy a zjistili, že se objevily v zásadě až s narozením Shilah.

foto: laykni.com

Holčička si všimla, že její účes není stejný jako u ostatních lidí ve věku kolem 4 let. Potom jí děti i dospělí začali věnovat přílišnou pozornost, což způsobilo, že se dívka cítila nepříjemně.

foto: laykni.com

Ale po chvíli, díky podpoře rodiny a přátel, mohla Shilah milovat její vlasy a nyní se cítí vyjímečná.

foto: laykni.com

„Často nám říkala, že byla jako jednorožec, protože jsou stejně jedineční jako ona,“ říká Celeste. „Shilah je neuvěřitelně sebevědomá osoba a její vlasy velmi odpovídají její osobnosti.“

foto: laykni.com

Lidé samozřejmě nepřestali věnovat pozornost dívce s neobvyklým účesem, někdy dokoncebez souhlasu komentovali nebo se dotýkali jejích vlasů, což se Shilah opravdu nelíbí.

foto: laykni.com

Jak říká maminka: „V takových případech se snažíme nebýt nervózní, ale mluvit o syndromu vlasů, které nelze česat, aby o této anomálii vědělo co nejvíce lidí. Obvykle si každý nejprve myslí, že si děláme srandu, ale my odpovíme - vygooglujte si to a zjistíte, že je to pravda.

foto: laykni.com

Péče o takové vlasy také není snadný úkol. Shilah z celého srdce nesnáší ranní kartáčování, které trvá nejméně 20 minut. Aby si Celeste mohla nějak upravovat vlasy, nanáší na ně různé spreje a používá hřeben se řídkými zuby. Ale baví ji proces sušení vlasů, miluje to, když to dělá její otec, a pak jí vlasy načechrají jako pampelišce.

foto: laykni.com

Aby se dívka nestyděla, vytvořili její rodiče její účet na sociálních sítích a již existuje několik tisíc sledujících.

foto: laykni.com

"Díky sociálním sítím se Shilah už necítí izolovaná, ví, že na světě stále existují lidé se stejnými vlasy jako ona," říká Celeste.

Hlavní foto: laykni.com