V zimní večer lesník Stefan zaslechl zvuky zpod plotu, přešel na práh vrátnice a uviděl vychrtlou vlčici. Trochu se zamyslel, ale stejně jí přinesl nějaké zmrazené maso, protože v zimě byl les neobvykle prázdný a pro zvířata bylo velmi obtížné najít potravu.

Chování bestie se lesníkovi okamžitě zdálo neobvyklé. Predátoři žijí na jejich území, loví tam a zřídka chodí ven k lidem, kromě silného hladu.

Vlk začal častěji chodit po jídlo a místní dokonce nadávali lesníkovi - nikdo nechtěl ve vesnici vidět lesní zvíře. Stefan je ale ignoroval a pokračoval v krmení zvířete. Pochopil, že pokud bude vlk v zimě hladový, stane se pro vesnici nebezpečnějším.

foto: vranya.net

Po chvíli se návštěvy vlčice zastavily. Všichni byli šťastní, kromě Stefana - byl zvyklý vídat hosty a dokonce je trochu postrádal.

Pouze o dva měsíce později lesník zaslechl za oknem známý řev. Muž běžel na dvůr a najednou viděl, že vlčice s sebou přivedla další dva mladé členy smečky. Zvířata tiše hleděla na Stefana.

foto: vranya.net

Lesník si najednou uvědomil, že vlk s největší pravděpodobností krmí mladé vlky masem, které jí dával celou zimu. A teď se celá smečka stěhovala na nové území a vlčice se přišla rozloučit. Stefan měl pravdu - od té doby v oblasti nikdo vlky neviděl.

Hlavní foto: vranya.net