Thomas a Eileen Haynes Lonergan jsou dva američtí manželé z Baton Rouge v Louisianě. V roce 1998 beze stopy zmizeli poblíž korálových útesů v severovýchodní Austrálii. Příběh tohoto páru je tak úžasný a záhadný, že v roce 2003 na jeho základě dokonce napsali scénář k filmu „Open Sea“.

foto: lemurov.net

Tom a Eileen se setkali ještě na vysoké škole a vzali se až o několik let později. Mladí lidé byli obzvláště závislí na cestování i potápění. Dalo by se říci, že to byla vášeň pro potápění, která s milenci hrála tuto krutou hru.

foto: lemurov.net

Stalo se to 25. ledna 1998 v Austrálii ve městě Port Douglas, odkud se pár vydal na plavbu po „Outer Edge“. Loď nabídla cestujícím potápění se poblíž Velkého bariérového útesu. Pár odmítl být doprovázen instruktorem, protože sami měli bohaté potápěčské zkušenosti. Samotný pár se ponořil třikrát. Po třetím ponoru se všichni členové posádky vrátili na loď. Až na Thomase a Eileen. Nejúžasnější je, že si nikdo z týmu nevšiml jejich nepřítomnosti. Později jeden z členů týmu uvedl, že došlo k pravděpodobné chybě při počítání sestav, že dvojice byla náhodně započítána dvakrát. Současně další účastník tvrdí, že nedošlo k žádné kontrole. Ať tak či onak, tato situace je stále záhadou.

foto: lemurov.net

Výsledkem je, že člun odplul pryč a nechal Lonergany na moři. Následujícího rána se ale loď s novou skupinou vrátila na stejné místo. Jeden z turistů při potápění našel pás s potápěčským vybavením. Avšak i poté si tým stále ničeho nevšiml a po pochybném nálezu se všichni rozhodli, že jeden z potápěčů prostě ztratil opasek.

foto: lemurov.net

Teprve dva dny po této nešťastné plavbě lodí byla nalezena taška s doklady Thomase a Eileen. Po kontaktování policie se ukázalo, že jejich hotelový pokoj byl prázdný. Teprve poté se dozvěděli o zmizení manželů. Ve stejné chvíli vyšlo najevo, že pár zůstal poblíž útesu.

foto: lemurov.net

Hledání začalo, ale vše bylo k ničemu. O několik dní později byly nalezeny části chybějícího vybavení. Ani jeden odborník vyšetřující nálezy nemohl vyvrátit, zda se dvojice nesetkala se žraloky.

14. února bylo hledání zastaveno a o pouhých šest měsíců později našli rybáři kousek papíru, na kterém si přečetli žádost o pomoc, kterou napsala rodina Lonerganů. To však nepomohlo najít je. Existuje mnoho verzí toho, co se jim mohlo stát. Všechno jsou to dohady. Jedna věc je jistá - Lonergové zmizeli a jejich těla nebyla dosud nalezena.

Hlavní foto: lemurov.net