Hasiči pod vedením Briana Vaughana byli povoláni do služby. Volající řekl, že v odtoku kanálu je 8 štěňat, ale sám je odtamtud nedostane, že je nutná pomoc, jinak štěňata zemřou. Muž na černé mladé labradory viděl, pravděpodobně je jejich lhostejní majitelé nechali v kanále.

foto: laykni.com

Hasiči toto volání o pomoc přijali a okamžitě vyrazili na místo. Po 20 minutách byla štěňata vytažena. Naštěstí nikdo nebyl zraněn, všichni byli zdraví.

Jediná věc, která zmátla záchranáře, bylo zbarvení štěňat, nebyla černá, jak se původně zdálo, byla tmavě fialová, ne úplně jako štěňata.

foto: laykni.com

„Štěňata“ byla převezena do organizace na záchranu zvířat poblíž Pikes Peak. Po vyšetření veterinářem se ukázalo, že jde o novorozené lišky.

Travis Sauder, ředitel Colorado Parks and Wildlife, říká, že lišky jsou obyčejnými obyvateli v této oblasti. A k porodu potomků si často vybírají ne moc vhodné přístřešky, například poklopy.

foto: laykni.com

Po konzultaci se odborníci rozhodli „nález“ vrátit a počkat, až se matka vrátí. Pokud ne, budou posláni do rehabilitačního centra pro divokou zvěř.

foto: laykni.com

Zde je krátké video ze záchranné operace.

Zdroj: youtube.com

Hlavní foto: laykni.com