Jenny Rowbury z Anglie má 34 let. Britka strávila většinu svého života vleže, a to vše kvůli vzácné nemoci. Koneckonců, při sebemenším pohybu si může Jenny zlomit páteř.

foto: lemurov.net

Ehlers-Danlosův syndrom je poškození pojivové tkáně, kde není fixována páteř a klouby jsou pružnější. Toto onemocnění se vyskytuje v důsledku nedostatku kolagenu.

Jenny Rowburyová čelila nemoci, když jí bylo 19 let. Až dosud dívka vedla velmi obyčejný život, studovala na univerzitě a ani netušila o své zvláštnosti.

foto: lemurov.net

V roce 2020 dívka podstoupila operaci. Ale operace moc nepomohla. „Jenny má neustálé bolesti, ale nedokáže ani křičet. Její případ přesahuje zkušenosti britských neurochirurgů“ řekla matka dívky Anne Rowbury.

Navzdory skutečnosti, že Jenny tráví celou dobu na zádech, stále dělá to, co miluje - píše poezii. Její texty byly dokonce publikovány v malé sbírce „Rainbow In My Eyes“. Do značné míry díky Jennyině kreativitě začali mluvit o jejím incidentu.

foto: lemurov.net

Uspořádal se pro ni charitativní večer s vynikajícími britskými herci, díky kterému bylo možné vybrat téměř celou částku za cestu do USA na ošetření. Ošetření a terapie budou rodinu Rowbory stát téměř 750 000 liber. Zbývající prostředky se shromažďují prostřednictvím crowdfundingu.

Hlavní foto: lemurov.net