Často slyším svobodné ženy, jak mluví s dětmi, že je těžké se vdávat, že je teď nikdo nepotřebuje. Chci vám říct, jak se moje matka vdala ve věku 47 let a měla čtyři děti.

Moje matka přemýšlela o potomcích celkem pozdě - poprvé otěhotněla, když jí bylo 34 let.

Nikdy nepožádala mého otce o pomoc, vždy ho chránila před každodenními problémy a dětskými výkřiky. Po šesti letech - další těhotenství. Trojčata!!!

Lékaři se o moji matku velmi báli, měla už přes 40 let a najednou čekala trojčata - báli se, že to nevydrží, ale moje matka všechny překvapila. Brzy se narodili moji tři bratři. Zde musela požádat mého otce o pomoc. Byl velmi nešťastný.

Jednou řekl, že ušetřil peníze, že jsme docela namačkaní ve dvoupokojovém bytě, a proto navrhuje, aby byl prodán a koupen třípokojový byt. Máma vyskočila štěstím, ale štěstí netrvalo dlouho. Poté, co matka podepsala povolení k prodeji, otec byt prodal a zmizel. Jak se ukázalo později, byl unavený z tolika dětí, manželky a milenky. Rozvedli se. Máma požádala o podporu dítěte, ale on jí neplatil. Nemohla zpochybnit prodej bytu.

Nás pět se přestěhovalo do jednopokojového bytu, který byl ponechán mé matce od jejích rodičů. Bylo to velmi obtížné. Malý prostor, peníze, jídlo a vždy ječící trojčata. Když šli do školky, bylo to o něco jednodušší, alespoň jsem mohla dělat domácí úkoly. Ve školce ti, kteří to nevěděli, věřili, že máma je babičkou trojčat. Vypadala starší z neustálého vyčerpání.

Můj otec nás nenavštívil, nepomáhali ani jeho příbuzní. Prostě odstranil nás - čtyři děti - ze svého života.

Maminka se už neplánovala vdávat, nevěřila, že je to vůbec možné, ale osud rozhodl jinak. Když šla na procházku s bratry do parku, šla jsem s ní. Seděla smutně na lavičce a pak prošel kolem nějaký muž a zastavil se.

- Proč je tak krásná žena smutná?

- Co chcete?

- Můžeme se seznámit? Jste vdaná?

- Nejsem vdaná, ale mám čtyři děti, z nichž tři nyní házejí písek do pískoviště.

Vstala a šla oddělit bratry.

Když jsme se s ním setkaly znovu, zkoušel s mámou opět mluvit. Máma to nakonec vzdala. Setkali se v parku a povídali si. Pak se její kamarádka nabídla, že se o nás postará, a moje matka šla na rande. Pak znovu a znovu. O čtyři měsíce později jí požádal o ruku. Podporovala jsem svou matku.

Náš nevlastní otec je muž se středním příjmem, ale nebál se být ve vztahu se ženou s dětmi. Nyní jsou spolu 12 let. Myslím, že prostě neexistuje lepší otec. Miluje naši matku a zachází s námi jako se svými vlastními dětmi.

Každý večer nám četl pohádky a o víkendech vstával ke sporáku a upékal palačinky, aby moje matka mohla spát déle. To je skutečný muž.

Hlavní foto: medmafia.ru