Brandon Leskey pracuje na noční směně v televizním studiu ve zpravodajském týmu a asi před měsícem on a další zaměstnanci studia zahlédli na parkovišti kotě bez domova se dvěma koťaty.

Poblíž budovy se motalo kotě se dvěma koťaty, ale pak kotě a jedno kotě někde zmizeli a druhé zůstalo.

foto: mimimetr.me

Pestré kotě, které zaměstnanci přezdívali Momo, vypadalo tak hladově a pateticky, když bloudilo po budově samo, že ji lidé začali krmit.

Brandon Leskey také začal přinášet jídlo pro toto kotě. Během této doby bylo kotě velmi opatrné, drželo se stranou od lidí a k jídlu přistupovalo pouze tehdy, když lidé zůstali v dostatečné vzdálenosti, po které se ochotně vrhlo na jídlo - samozřejmě bylo opravdu velmi hladové.

foto: mimimetr.me

Postupně se stalo, že se ukázalo, že Brandon byl tím, kdo nejčastěji přišel nakrmit Momo, a kotě mu začalo důvěřovat a umožnilo mu přiblížit se, ale stále se bál lidí a nenechal se hladit.

Jednoho dne se jeden ze šéfů dozvěděl o kotěti a všem zaměstnancům bylo doporučeno, aby „okamžitě přestali krmit pouliční zvíře“, protože „to mohlo být zdraví škodlivé“.

Do této doby se Brandon Leskey úplně zamiloval do Momo a po tomto oznámení začal uvažovat, jak chytit kotě a odnést ho domů. Koupil neškodnou past na kočky z obchodu a brzy do ní dostal Moma, což umožnilo Brandonovi vzít ji do svého bytu.

Na novém místě bylo pro Moma všechno neznámé a děsivé, stejně jako Brandon, zejména jeho pes. Když muž pustil Moma z pasti, kotě uteklo pod nočním stolkem a začalo syčet na každého, kdo se k němu přiblížil.

foto: mimimetr.me

foto: mimimetr.me

Brandon si uvědomil, že malé kotě potřebuje čas, aby si na to zvyklo, a rozhodl se, že ji nebude rušit, a nechal ji, aby se rozhodla, co dál.

„Vypadá to, že opravdu chce začít důvěřovat lidem, ale pořád ji něco brzdí. Nevypadá zraněně, ale myslím, že v minulosti měla s lidmi velmi špatné zkušenosti,“ říká Brandon.

foto: mimimetr.me

O několik dní později si Momo postupně zvykl na nové prostředí a začal opouštět noční stolek a zkoumat místnosti. Každý den byla odvážnější.

„Teď je stále velmi plachá, ale teď už se jí můžeme dotknout a ona zavrní. Už se ukazuje i její charakter. Ukázalo se, že je to docela líná kočka, škrábe nábytek, hraje si s hračkami, ale zbytek času rád spí na dece. “

Hlavní foto: minimetr.me