Toto kotě bylo nalezeno v průmyslovém areálu. Není známo, jak se tam dostal, ale malý se každého bál. Dokud kotě nenalezli dobrovolníci, ani nevěděl, že můžete být s lidmi kamarád.

Internet se o tomto kotěti dozvěděl od dobrovolnické dívky jménem Kelsy. Útulek, kde pracovala, obdržel informace o několika koťatech ve věku 3-4 týdnů. Osoba, která koťata našla v areálu továrny, nechala koťata na bezpečném místě, aby nezmizely, kontaktoval útulek a setkal se s dobrovolníky u vchodu. Kelsy šla po koťata.

Až do příchodu dívky se jednomu z koťat podařilo přimět jednoho z továrních pracovníků, aby si jej natolik oblíbil, takže osud jedné kočky byl zpečetěn.

Druhá zrzka se ale bála.

foto: optim1stka.ru

Nechtěl nikoho vpustit dovnitř, kousl každou ruku a dokonce se pokusil zavrčet. Bojoval se svým vlastním strachem jako hrdina.

Ale Kelsy se už setkala i s takovými hrdiny. Její zkušenosti s jednáním s podrážděnými a divokými kočkami byly rozsáhlé. Dívka, aniž by dlouho přemýšlela, vzala kotě na ruce.

foto: optim1stka.ru

Jakmile ho vzala do náruče a držela ho, začal se škubat, ale bez úspěchu. Pomalu si začal zvykat.

Kelsy vzpomíná: sotva se jí zrzek dostal do rukou, ukázala mu, kdo je pán. Kotě se uklidnilo, jako by jej vlastní matka vzala za srst.

foto: optim1stka.ru

Cesta domů

Spasitelka Kelsy ho vzala do auta, položila si ho na klín a zrzek se pomalu uklidnila a zvykl si na nové vůně. Možná nebyl úplně spokojený, ale neměl v úmyslu utéct. Zřejmě dal Kelsy vedení. Byla to pravděpodobně jeho první zkušenost ve vztazích s lidmi.

Když si kotě uvědomilo, že mu nikdo neublíží a nesní ho, dobrovolně na ni natáhl tlapku. Dívka jeho lásku opětovala. Úroveň důvěry v dívku se pomalu zvyšovala a Kelsy z toho byla velmi šťastná.

V prozatímním domě, kde skončil, mu říkali Oscar. Kotě bylo umyto a nakrmeno. Oscar rychle pochopil, že se bude mít dobře, že mu nikdo nechce ublížit, že je šťastný a v bezpečí s lidmi a už nechce utéct.

foto: optim1stka.ru

Jak se Oskar změnil

Týden stačil, aby se z kotě stala sebevědomá kočka. Už nevrčí, už nekouše – to je minulost.

Zdroj: youtube.com

Nyní je to roztomilé stvoření, které miluje sedět na držadlech. Miluje hraní, běhání za hračkami a zvídavost. Pokud si s ním nemá kdo hrát - to není problém! Má ocas, který mu neustále utíká!

Raději spí na teplých kolenech - po cestě autem ví, že toto je nejbezpečnější místo.

Postupem času rostl, zvykl si na lidi a našel si trvalý domov.

foto: optim1stka.ru

Všechno mohlo dopadnout úplně jinak: kotě mohlo zůstat v divokém světě koček, které si sotva najdou potravu a neustále mrznou.

Nyní Oskar - milý a milovaný člen rodiny. Rád sedí na rukou - jako by tu nebylo žádné hrozné, osamělé dětství, továrna, strach z kol automobilů nebo tesáků psů.

foto: optim1stka.ru

Hlavní foto: optim1stka.ru