Eh, barbar Conan! To byly časy! Schwarzenegger je stále mladý a Amazonce Grace Jonesové je jen 36 let.

Od roku 1984 však uplynulo 36 let a Grace Jones vyrostla podstatně zestárla. Jak se tato žena změnila a jaký byl její osud?

Mládí

foto: google

Beverly Grace Jones se narodila 19. května 1948 na Jamajce. Její otec byl školní katecheta a matka politička. Grace měla také 3 bratry a 1 sestru. Děti vychovávaly jejich prarodiče, zatímco jejich rodiče pracovali ve Spojených státech.

Gracein otec byl z náboženského hlediska velmi přísný a vychovával děti podle křesťanských kánonů. Beverly a její bratři a sestra chodili třikrát týdně do kostela, postili se a chodili do nedělní školy.

Po dosažení plnoletosti Grace podepíše smlouvu s Wilhelmina Modeling a přestěhuje se do New Yorku.

foto: google

Takže z plaché dívky, která měla ve škole jen jednoho kamaráda, se Grace stala modelkou. Její sportovní postava zde hrála důležitou roli: od dětství se aktivně věnovala sportu. A ačkoli ji její vrstevníci nazývali „hubenou holí“, nakonec si celosvětovou popularitu získala právě ona.

Cesta k úspěchu

V roce 1970 se Grace Jones přestěhovala do Paříže. 22letou dívku si všimli největší módní návrháři v Evropě: Yves Saint Laurent, Claude Montana a Kenzo Takada ji pozvali na módní přehlídky. Gracein androgýnní vzhled přitahuje mnoho. Objevuje se na obálkách časopisů Elle, Vogue, Stern.

foto: google

V roce 1977 vydala své první diskotékové album. Poté začala experimentovat s dalšími hudebními styly: rockem a reggae. V roce 1980 vyšlo její druhé album Warm Leatherette, které získalo pozitivní recenze od kritiků. A v roce 1981 vydala své třetí album: Nightclubbing, které z ní udělalo světovou hvězdu.

foto: google

Souběžně s její hudební kariérou se objevila ve filmech. Dívka získala malé epizodické role v letech 1973-1975 ve filmech „War of Gordon“ a „Care Care of Your Eyes“.

V roce 1981 byl uveden akční film „Deadly Vengeance“, ve kterém si zahrála Slickovu přítelkyni, a v roce 1984 získala společně se Schwarzeneggerem jednu z hlavních rolí v akčním filmu „Conan the Destroyer“.

foto: google

90. a začátek 2000. let

Grace nadále hraje ve filmech. Filmy, ve kterých například hrála:

  • komedie s Eddiem Murphym "Boomerang" (1992),

  • komediální akční film s Hulkem Hoganem „Ostrov McKinsey“ (1998),

  • Televizní seriál "Pán zvířat" (1992-2002)

  • dokumentární drama "Chelsea na skalách" (2008)

A mnoho dalších. Celkově Grace Jones hrála v 18 filmech, nepočítaje životopisné filmy o jejím životě. Hrála hlavně vedlejší role, ale také získala hlavní role.

Hlavní činností Grace je ale stále hudba. Vydala 12 alb a měla silný vliv na současnou hudbu. Díky její práci se inspirovali hudebníci a kapely jako Massive Attack, Todd Terje, Gorillaz, Hot Chip a LCD Soundsystem.

Co dělá nyní?

foto: google

Žena vydala své poslední album - Hurricane - v roce 2008. Kritici ho obecně dobře přijali, ale nebylo tak výbušné jako Nightclubbing. Poslední celovečerní film s její účastí byl také uveden v roce 2008.

Po roce 2009 se již neobjevuje ve filmech, hlavně v divadelních představeních. Dále už žádné skladby nevydala. Ale v roce 2015 napsala knihu deníků s názvem „I´ll Never Write My Memories.“

Během svého dlouhého a rušného života chodila s Dolphem Lungrenem a hercem Sven-Ole Thorsenem, byla vdaná za producenta Chrise Stanleyho a bodyguarda Atilu Altonbeyho. S fotografem Jean-Paul Gouda má syna Paula.

foto: google

Dnes se jí už dá říkat babička: Grace je již 72, ale na svůj věk stále vypadá úžasně! Na Instagramu má 226 000 sledujících a dnes vypadá takto:

foto: google

Hlavní foto: google.com