Všichni milujeme malá, krásná, nadýchaná štěňata. Když sedmiletý chlapec požádal své rodiče, aby si koupili čistokrevného psa, rodina Twardowských na to neměla absolutně žádné peníze. Dítě však neodmítli.

foto: google

Rodiče se rozhodli vštípit svému synovi dobrotu a pěstovat v něm milosrdenství. A tak přivedli dítě do útulku, aby si odtamtud adoptovalo malého psa a zároveň udělalo dobrý skutek, kterým bylo dát teplo a péči nějakému opuštěnému štěněti.

Rodiče však nečekali, že opustí útulek ne s roztomilým malým štěňátkem, ale s nejstarším psem, který tam byl.

Když Twardowscy přišli do útulku, ukázali jim psy. Správce útulku na ně už čekal a rodinu okamžitě vedl do sekce štěňat. Chlapcovy oči však zachytil krásný pes z nedaleké klece. Chlapec šel do klece a starý pes najednou vstal a přešel k samotnému chlapci. Mezi nimi byly mříže, které narušovaly komunikaci.

- Líbil se vám náš Graf? Zeptal se správce útulku.

- Ano. Chlapec odpověděl. - Je tak smutný.

- Není smutný, jen starý, řekl administrátor.

- Mohu ho hladit? Zeptal se chlapec.

Ano, pokud to rodiče dovolí. Zkontrolujeme, zda naše zvířata neobsahují parazity - jsou čistá a umytá. Tento pes byl v útulku dlouho - téměř měsíc.

Rodičům nevadilo, aby jejich syn psa hladil. Přecijen chtěli chlapce vychovat v milosrdenství.

Chlapec vstoupil do Grafovy klece a pes mu najednou zabořil nos do klína. Byla to velmi dojemná scéna.

foto: google

Chlapec najednou pevně řekl, chci toho psa. Mohu ho vzít domů?

Po krátkém zamyšlení dali rodiče souhlas. Starý pes s krásným podzimním kabátem se tedy přestěhoval do domu rodiny Twardowských a chlapec, aniž by o tom věděl, zachránil život svého nového přítele. Podívejte se, čím se šťastný pes Graf brzy stal:

foto: google

foto: google

Hlavní foto: google.com